1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Türk-Alman Ortaklığıyla Bandırma’da Fabrika Açıldı

Türk madencilik şirketi Velutsan ve Almanya’nın önde gelen demir-çelik işletmelerinden Tröster Systeme Und Komponenten’in (TSK) ortaklığı Velutsan TSK tarafından Balıkesir’in Bandırma ilçesine bağlı Edincik beldesinde 8 bin 500 metrekarelik alana kurulan Türk madencilik şirketi Velutsan ve Almanya’nın önde gelen demir-çelik işletmelerinden Tröster Systeme Und Komponenten’in (TSK) ortaklığı Velutsan TSK tarafından Balıkesir’in Bandırma ilçesine bağlı Edincik beldesinde 8 bin 500 metrekarelik alana kurulan çelik konstrüksiyon fabrikası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Fabrikanın açılışına Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Velutsan Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Uludağ, Genel Koordinatör Ayhan Çaylak, Alman Tröster Şirketler Grubu Başkanı Bayan Ingeborg Tröster ve eşi Günther Tröster, Bandırma Kaymakamı Ali Mantı, Erdek Kaymakamı İsmail Kaygısız, Gönen Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, Edincik Belediye Başkanı Mehmet Yağcı, Sarıköy Belediye Başkanı Ali Yeşildağ, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Aysan, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’ın yanısıra çok sayıda işadamı, bürokrat ve davetli katıldı.

Açılışta konuşan Velutsan Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Uludağ, fabrikanın üretiminin büyümesiyle ülke ekonomisine katkılarının da artacağını belirterek, “Tröster Şirketler Grubumuzun çelik konstrüksiyonda bir dünya devi olarak ülkemizde böyle bir yatırım ortaklığı kurmuş olmasından dolayı minnettarız. Bu neden Sayın Bayan İngenorg ve Günther Tröster’e Velutsan ailesi olarak şükranlarımızı sunarız. Şirketimiz bu yatırım için başlangıçta büyük bir bütçe kullandı. Araziler alındı, binalar yapıldı, çalışma alanları oluşturuldu ve işletmenin içi makina parkıyla donatıldı. Makinaları çalıştıracak kalifiye eleman ihtiyacı karşılanmaya başlandı ve önümüzdeki dönemde de üretime bağlı artacak personel ihtiyacımız çevremizden karşılanmaya çalışacaktır. Bu doğrultuda 60 çalışan ile başlayan işletmemiz aldığı üretim taleplerine bağlı olarak çok daha fazla çalışana ulaşmasını ümit etmektiyiz. Bu etapta ihtiyaç olan temel yatırım gerçekleşmiş bulunmaktadır. Ancak üretimin büyümesi ile ülke ekonomisine katkımızda artarak devam edecektir” dedi.

Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan yaptığı konuşmada Bandırma-Biga bölgesinin yeni sanayi yatırımları bölgesine haline geleceğini ifade ederek, “Bir bölgede yatırımların artması özellikle yabancı ortaklı yatırımların artması o ülkede istikrarlı bir ortamın ve ekonomik yapının olduğunu da bize gösteriyor. Balıkesir bölgesi Türkiye açısından önemli bir bölgedir. Tarımsal potansiyel, madencilik ve enerji yatırımları açısından önemli bir bölgedir. Bugün açılışını yaptığımız fabrika gibi yatırımlar için cazip bir bölgedir. Bandırma-Biga hattının yeni sanayi bölgesi olacak, böyle nitelikli yatırımlar bu bölgede giderek artacaktır. Bu bölgede yatırım yapmak konusunda acele eden herkes bu maça 1-0 önde başlayacaktır. Bugün açılış yapacağımız tesis çok iyi bir başlangıçtır ve büyük öneme sahiptir” şeklinde konuştu.

Alman Tröster Şirketler Grubu Başkanı Ingeborg Tröster ise konuşmasında şirketlerinin dünya çapında yaptığı yatırımları tanıttı. Ingeborg Tröster, Türkiye’deki Velutsan firmasıyla dünya çapındaki TSK-Grup şirketlerinin üretkenlik ve güven içinde oluşacak bir işbirliği olduğuna inandıklarını söyledi.

Törende konuşmaların ardından Velutsan Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Uludağ, Vali Yılmaz Arslan, Edincik Belediye Başkanı Mehmet Yağcı ve yatırıma destek verenlere teşekkür plaketleri verdi.

Toplam 7 milyon euroluk bir yatırım maliyetiyle kurulan fabrikanın açılış kurdelesi de Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Velutsan Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Uludağ, Ingeborg Tröster ve protokol üyeleri tarafından kesildi. Açılışın ardından fabrikayı gezen Vali Arslan’a iş adamı Ömer Uludağ fabrika hakkında bilgi verdi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

AB İnşaat Sektörü Üretimi 2013’te Daha da Azalacak!

Avrupa Çelik Üreticileri Birliği (EUROFER) Ekonomik Komitesi tarafından yayımlanan Avrupa Ekonomik ve Çelik Piyasası Görünümü …