1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Spandrel Cephe Sistemi Nedir, Spandrel Cephe Uygulamaları

Spandrel Cephe Sistemi

Duvar üzerine ısı izolasyonu ( cam yünü veya taş yünü ) uygulandıktan sonra sistemin kendine has konstrüksiyon ile sağır cephelerin kaplanmasıdır. Taşıyıcı alüminyum profiller, özel alaşım alüminyum ankraj elemanları ile yapıya tesbit edilmektedir. Daha sonra mimari tercihe bağlı olarak yüzey kompozit , terracotta taş ,Spandrel cam , granit veya compact laminat elemanlarla kaplanmaktadır.

Bu sistemde, paneller düşeyde özel ayarlı klipslerle ana taşıyıcıya monte edilmekte, böylece hem yatayda, hem de düşeyde panelin genleşmesi sağlanmakta ve paneller üzerinde ısıl genleşmelerden dolayı oluşacak deformasyonlar önlenmektedir.

Spandrel Cephe Sistemi Nedir, Spandrel Cephe Uygulamaları

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418