1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Siirt Devlet Hastanesi İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Hastane işini yapan yüklenici firma yetkilisi F. Özgür Çalapkulu, hastane inşaatının büyük bir hızla ilerlediğini söyledi.

siirt-devlet-hastanesi-insaat-calismalari-devam-ediyor

Hastanenin kaba inşaatının tamamlandığını kaydeden Çalapkulu, “Son derece gelişmiş, modern tıbbı alet ve teknik donanıma sahip olacak bu hastanemizde, 50 poliklinik odası, 10 ameliyathane, 32 yatak kapasiteli 3 yoğun bakım ünitesi bulunacak. 51 bin metrekare alana sahip hastanemizde 5 bin 200 metrekare yeşil alan ve 350 araç kapasiteli bir bölümü kapalı oto park olacaktır. Yoğun bakım, diyaliz ve müşahede odaları ile birlikte yatak kapasitesi 300 olacak” dedi.

Siirt Devlet Hastanesi’nin İdare ve Mali Hizmetler Müdürü Ömer Ebrem ise, yeni devlet hastanesinde önemli bir ihtiyaç olan anjiyo ünitesinin açılması için her türlü imkanın seferber edileceğini söyledi.

Ebrem, yeni devlet hastanesinin faaliyete girmesiyle birlikte Siirt’te sağlık alanında bir çok eksikliğin giderileceğini belirterek, “Son dönemde artan kaygılardan biri de kalp ve kalp yetmezliği hastalığıdır. Bu konuda deneyimli uzman hekim olmasına rağmen anjiyo servisinin bulunmaması hastaları Batman ve Diyarbakır illerine sevk etmektedir. 300 yatak kapasiteli ve 3 yoğum bakım ünitesinin bulunacağı yeni binada anjiyo ünitesinin kurulması için altyapımız buna müsait. Bu noktada gerekli adımları atarak sağlık alanındaki bu eksikliği gideriyoruz” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418