1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Siemens İlk Şehircilik Gelişim Merkezini Açtı!

Londra’nın en büyük sürdürülebilir şehircilik gelişim merkezi olan, kristal biçimli bina, konferans merkezi, şehircilik iletişim platformu, teknoloji ve inovasyon merkezi olarak hizmet verecek.

inovasyon merkezi, konferans merkezi, kristal biçimli bina, londra, şehircilik iletişim platformu, şehircilik ve gelişim merkezi, siemens şehircilik ve gelişim merkezi, teknoloji merkezi, The Crystal, yenilenebilir enerji kaynakları, yeşil bina

The Crystal, politik karar mercilerini, altyapı uzmanlarını ve halkı biraraya getirerek, şehirlerin altyapıları ve onların geleceği ile ilgili düşünce ve uygulama merkezi olacak. Altyapı ve Şehirler sektöründeki çözümleriyle öne çıkan Siemens, şehircilik gelişim merkezinin ilki olan The Crystal’in ardından Şangay ve Washington’da, 2 merkez daha açmayı planlıyor.

Peter Löscher: The Crystal, şehirler için çözüm ortaya koyacak
Siemens Başkanı ve CEO’su Peter Löscher, açılış töreninde yaptığı konuşmada “Şehirler, dünya ekonomisinin motoru konumundadır ve çevre üzerine çok büyük etkileri mevcuttur. Gezegenimizin gelişimi, şehirlerin gelişimi ile devam edecek ya da bitecektir. The Crystal, şehirlerin geleceği ile ilgili bir dizi fırsatı ve şehirler için pekçok çözümü ortaya koyacak” şeklinde konuştu.

Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Altyapı ve Şehircilik Sektörü CEO’su Roland Busch ise konuşmasında, “Dünya genelindeki şehirler, su kaynaklarını, enerji nakil hatlarını, taşımacılık sistemlerini ve inşa altyapılarını geliştirmeye yatırım yapmaktalar. Sadece bizim hitap edebildiğimiz pazarın değeri yaklaşık 300 milyar euro. Bu büyüyen pazarda, The Crystal, bizlere, müşterilerimizle olan diyaloğumuzu yoğunlaştırma imkanı sunacak. The Crystal, sektörümüzün vitrini, iletişim noktası ve beyin merkezi konumunda” sözlerine yer verdi.

The Crystal Londra’nın en yeşil binası
Londra’daki merkez, Siemens uzmanlarına ve dışarıdan gelen profesyonellere, araştırma yapma ve fikir alışverişi için bir platform sunuyor.

-Yaklaşık 1.5 yıllık bir inşa sürecinden sonra, The Crystal, İngiltere başkentindeki en yeşil binalardan biri olma iddiasını taşıyor.

-6300 metrekarelik alanıyla, The Crystal, enerji verimliliğinin kusursuz bir örneği konumunda. Tesis yüzde 50 daha az enerji tüketiyor ve karşılaştırılabilecek olan diğer ofis binalarına göre yüzde 65 daha az karbondioksit salınımı yapıyor.

-Yenilenebilir enerji kaynakları, The Crystal’ in ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarında devreye giriyor. Fotovoltaik bir sistem, yeşil elektrik üretim imkanı sunarken, yağmur suyu ise kullanım için toplanıp arıtılıyor. Enerji Verimliliği yüksek binalar için yapılan BREEAM ve LEED uluslararası değerlendirmelerinde, The Crystal, en üst düzey skorlara imza atarak dünyadaki en yeşil tesislerden biri halini alacak.

-Wilkinson Eyre Architects tarafından tasarlanan bina, 270 koltuklu bir konferans salonunun yanında, şehirsel sürdürülebilirlik alanında dünyanın en geniş sergisini getiriyor.

-2000 metrekarelik sergi alanına sahip The Crystal’de şehir yaşamının iyileştirilmesine ve daha sürdürülebilir,çevre dostu hale getirilmesine ilişkin sergiler yer alacak.

-Crystal’de, Siemens Yetkinlik Şehirleri Merkezi’nden uzmanlar, yarının şehirsel altyapıları için, teknoloji ve inovasyonla yürütülen Ar-Ge çalışmaları yürütecekler. Ek olarak, Altyapı ve Şehircilik Sektörü, Şehir Hesap Yönetici’lerini The Crystal’den yönetecek.

-Konferans merkezi, mühendisler, mimarlar, şehir plancıları ve belediye karar mercileri için bağımsız bir forum niteliğinde.

-Crystal, Newham’ da, tarihi Royal Victoria Docks bölgesinde yer alıyor. Tesis 29 Eylül’ de halka açılacak.

Akşam

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Konut Projeleri ‘Yeşilleniyor’

Türkiye’de Ocak 2013 itibarıyla 45 sertifikalı, 150 de sertifika adayı yeşil bina bulunuyor. Çevre Dostu …