1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Rusya ile Türkiye Arasında İnşaat Alanında İşbirliği Gelişiyor

27 Şubat – 1 Mart 2013 tarihleri arasında Krasnodar şehrinde 23. Uluslararası Mimarlık ve İnşaat «YugBuild-2013» Fuarı gerçekleştirilecek. Fuar çerçevesinde 27 Şubat 2013 tarihinde, “Türkiye ve Rusya inşaat şirketleri arasında bölgesel işbirliğinin geliştirilmesi” konulu bir İş Forumu düzenlenecek.

rusya-ile-turkiye-arasinda-insaat-alaninda-isbirligi-gelisiyor

Novorossiysk Ticaret Ataşesi Okan Pakbeşe’nin verdiği bilgilere göre, Fuara 15 Türk şirketi katılacak.

Krasnodar Bölgesi Stratejik Gelişim ve Yatırım Balkanlığı Basın İdaresi, etkinliğin Türkiye Ekonomi Bakanlığı, Novorosiysk Konsolosluğu ve KrasnodarEkspo şirketi tarafından düzenlendiğini bildirdi.

Okan Pakbeşe, Rusya’nın Sesi’ne verdiği demeçte, Forum programının çok yoğun olduğunu ifade etti. Ataşe, “Foruma 22 kişilik bir heyet katılacak. Forum kapsamında oturumlar ve Rus firmaları ile ikili görüşmeler öngörüldü. İnşaat firmaları, toptan ve perakende satış merkezlerini ziyaret edilecek. Krasnodar Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odası ile bir İşbirliği Protokolü imzalanacak. Ziyaret programına Ataşeliğimiz ve Krasnodar Ticaret Ofisi tarafından da katılım sağlanacak» -dedi.

Novorossiysk Ticaret Ataşesi, Rusya inşaat pazarında Türkiye’den gelen ithalat payını, özellikle de Soçi Olimpiyatları öncesi durumu, olumlu olarak değerlendirdi. Ayrıca, inşaat alanında pazar payını büyütmek için Türkiye’nin önünde çok iyi perspektiflerin bulunduğunu belirtti.

Okan Pakbeşe, «Genel olarak bölgede inşaat sektörü çok iyi durumda. 2011 yılında Rusya’ya ithal edilen inşaat malzemelerinin toplam 14 milyar 300 milyon Dolar tutarının 425 milyon Doları Türkiye’den gelen kısma düşüyor. Yani Türkiye’nin payı ithalatın toplam %3’ünü oluşturuyor. Ancak ihracatımız çimento, alçı, borular olarak sınırlı kalıyor. İhraç ürün yelpazemizi çeşitlendirmemiz ve geliştirmemiz gerekir. Miktarları da arttırabiliriz. Amacımız sektörde ürün ihracatını çeşitlendirmek ve geliştirmek.” dedi.

YugBuild-2012 Fuarı, Beyaz Rusya, Belçika,Macaristan, Almanya, Yunanistan, İtalya, Polonya, Sırbistan, Türkiye, Ukrayna, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti, Estonya ve Rusya olmak üzere 14 ülkeden 572 şirketi buluşturacak. Fuar, toplam 30 000 m2 alanı kaplayacak.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Rusya’ya Yönelik Ekonomik Yaptırımların Süresi Uzatıldı

Rusya-Ukrayna savaşının ardından ticaret, finans, sanayi, teknoloji, ulaşım ve lüks ürünleri de kapsayan AB’nin Rusya’ya …