1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Rönesans Avrupa’nın En Büyük 10’uncu Şirketi

Rönesans Holding, Engineering News Record’un (ENR) “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” listesinde 44. sırada yer aldı.

ronesans-avrupanin-en-buyuk-10uncu-muteahhitlik-sirketi

Dünyanın ve Türkiye’nin lider müteahhitlik şirketlerinden Rönesans Holding’e bağlı Rönesans İnşaat, yurtdışında elde ettiği başarılara bir yenisini ekledi. Uluslararası inşaat dergisi ENR tarafından her yıl açıklanan “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” (ENR İnternational 250) listesinde 44. sırada yer aldı. Rönesans bölgelere göre yapılan sıralamada ise Avrupa’da 10’uncu sırada yer aldı. Rönesans dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin açıklandığı “ENR Global 250” listesinde ise 92. sırada yer alarak, bu kategoride yer alan en büyük Türk şirketi unvanını elde etti.

Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, “Kalite, tecrübe ve bilgi birikimiyle Türk inşaat şirketlerinin başarıları tüm dünyada parmakla gösterilir hale geldi. Bunun en büyük kanıtı ortaya koyduğumuz projelerin yanı sıra ENR listesinde yer alan Türk şirketlerinin ortaya koydukları başarılardır. Bu haklı gururu paylaştığımız şirketleri ve sektörümüzün tüm paydaşlarını tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Dr. Erman Ilıcak, Rönesans’ın üç kıtada toplam 21 ülkede çalışmalarının sürdüğünü belirterek, şu bilgileri verdi: “Rönesans Holding olarak kurulduğumuz 1993 yılından bu yana Türkiye’nin yanı sıra Rusya ve Avrupa’daki hızlı büyümemizi sürdürüyoruz. Holding olarak Rusya’da başlayan hikayemizi, tüm Avrupa’ya yaymayı başardık. Bu bölgede kısa sürede 1 milyar Euro ciroya ulaştık. Dünyanın en büyük müteahhitlerinin sıralandığı ENR listesinde yıllardır istikrarlı bir şekilde ülkemizi başarıyla temsil ediyoruz. Bu başarıda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

“Hedef dünyanın lider 10 müteahhitlik firması arasında yer almak”

“Rönesans, bugün Türkiye, Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı da içeren geniş coğrafyada, inşaat, gayrimenkul yatırım, endüstri, enerji ve sağlık alanlarında sektöre yön veren projelere imza atıyor. Dünyanın en büyük 250 taahhüt şirketi listesinde, hedefimiz dünyanın lider 10 müteahhitlik şirketi arasında yer almak” diyen Ilıcak, bu hedeflerine ulaşmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ve pazar çeşitliliklerini artırmak amacıyla Avrupa’da organik ve inorganik büyümeye odaklandıklarını belirtti.

Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, “Satın aldığımız şirketlerin mevcut tecrübeleri ve mühendislik bilgi birikimleriyle uluslararası arenada güçlü projeler üretmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda, son dönemde peş peşe iki önemli anlaşmaya imza attık. IFC ve RDIF ile yaptığımız anlaşmalar küresel hedeflerimize ulaşmamızda yardımcı olacaktır” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Dünya Bankası Grubu üyesi IFC (Uluslararası Finans Kurumu), Rönesans Holding’e 215 milyon dolar yatırım ile ortak oldu. Gerçekleştirilen ortaklık sonrasında Afrika, Orta Doğu ve Kafkas ülkelerinde yeni yatırımlara odaklanılması öngörülüyor. Rönesans’ın imzaladığı bir diğer stratejik anlaşma ise Rusya’da gerçekleşti. Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ile yapılan anlaşma kapsamında taraftalar, Rusya Federasyonu’nda sağlık, inşaat, altyapı ve ticari gayrimenkul sektörlerine odaklanacaklar.

Global Projelerde Rönesans İmzası

Rönesans İnşaat’ın bugüne kadar başarıyla tamamladığı ve sürdürdüğü 600’e yakın projesi arasında; Kuzey ve Güney Avrupa’yı birbirine bağlayan dünyanın en uzun demir yolu tüneli Gotthard Base, Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi Avia Park, kesintisiz beton dökümüyle dünya rekoru kırılan St. Petersburg gökdelen projesi, Türkmenistan’ın en büyük üre ve amonyak fabrikası ve dünyanın en büyük doğal gazdan petrol üreten tesisi GTG Projeleri de yer alıyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Depremzedeler Yeni Bina Arıyor, Arz Talebi Karşılayamıyor

İzmir’deki depremin ardından evleri yıkılan ya da hasarlı olan vatandaşlar, yeni bina arayışına girdi. Özellikle …