1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Panjur Ustası Kendi Karavanını Yaptı

46 yaşındaki Yaşar Ertan, sahilde gördüğü fabrika yapımı karavanı beğenmedi ve kendi karavanını yaptı.

panjur-ustasi-kendi-karavanini-yapti

Antalya’nın Finike İlçesi’nde panjur ustası 46 yaşındaki Yaşar Ertan, sahilde gördüğü fabrika yapımı karavanı beğenmeyerek, daha iyisini yapabileceğini düşündü ve kendi karavanını yaptı. Çekme tipi karavanı 11 bin liraya mal eden Ertan, üstündeki güneş paneliyle kendi elektriğini de üreten karavanıyla ilk tatilini Ramazan Bayramı’nda yaptı.

Yapımı 3 ay sürdü

Finike Sanayi Sitesi’nde kendine ait atölyesinde esnaflık yapan panjur ustası Yaşar Ertan, bir süre önce sahilde dolaşırken gördüğü karavanı merak edip inceledi. Sahibinden izin aldığı karavanı detaylı şekilde inceleyen Ertan, fabrika üretimi karavanın daha iyisini yapabileceği düşüncesiyle çalışmalara başladı. Çekme tipi karavanının yapımında aynı sanayide çalıştığı arkadaşlarından da yardım alan Ertan, yaklaşık 3 ay süren çalışmanın sonunda karavanını tamamladı.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418