1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ofton’un Bodrum Projesi Mühürlendi Mi?

Ofton İnşaatın Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Hakkı Altun, Bodrum’daki villalara ilişkin iddialara yanıt verdi

oftonun-bodrum-projesi-muhurlendi-mi

Ofton inşaat kökleri 1985 yılına dayansa da 2003 yılından itibaren sıçrama yapan bir şirket. İki ortak İsmail Hakkı Altun ve Yusuf şimşek 1985 yılına kadar ayrı ayrı klasik mahalle müteahhitliği türünden işler yapmışlar.

İki müteahhidin yolları 1999 yılındaki büyük deprem sonrasında deprem evleri yapımında kesişmiş. Oflu Altun ve Tonyalı Şimşek memleketlerinden esinlenerek Ofton İnşaatı kurmuşlar. Tecrübelerini ve güçlerini birleştirip bu tarihten sonra hep prestijli projelere imza atmışlar. Elysium markasıyla İstanbul’un şehir merkezi olarak kabul edilen lokasyonlarında hayata geçirilen birçok projeleri var. Projeler sadece İstanbul İle de sınırlı değil. İstanbul dışında Bodrum’da da projeleri devam ediyor. Elysium Miramar Bodrum ve Elysium Premier Bodrum İsimli projeleri var. Bu iki projede toplam 50 lüks villa var.

Burayla ilgili geçen hafta bir bilgi geldi, inşaatı tamamlanan ve bu yaz hayatın başlaması beklenen projede Bodrum Belediyesi İle sorunlar yaşanmış ve sekiz villanın bulunduğu bölüm mühürlenmiş. Ofton İnşaatın Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Hakkı Altun’u konu ile İlgili olarak, ruhsatı veren belediyenin şimdi başka gerekçeler göstererek sekiz villa ile ilgili sorun çıkardığını söylüyor. Altun, bu konuyu mahkemeye taşımış. Mahkeme süreci devam ediyormuş. Sorun Muğla Belediyesi’ne intikal etmiş. Sorunu oradan çözeceklerini söylüyor. Süreç devam etse de bu yaz projelerde hayatın başlayacağını söylüyor. Altun, “Toplam 50 villa var. Sorun sekiz tanesiyle ilgili. İnşaatı bitmiş villalarda hayat bu yaz başlayacak” diyor.

(Para Dergisi)

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418