1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Mutfağınız İçin Seçtiğiniz Malzeme De Önemli

Mutfağın rengi kadar seçilecek malzeme de çok önemli. Deniz Yazıcıoğlu, Mutfak Tasarım Süreci isimli kitabında, hem dayanıklı hem de estetik temel malzemelerle ilgili şu bilgileri verdi:

* METAL: Paslanmaz çelik pahalı bir seçenektir ama ömür boyu kullanılabilecek kadar dayanıklıdır. Yansıtıcı özelliğinden dolayı mekandaki renk ve ışığın net görünmesini sağlar.

* CAM: Mekana ferah bir atmosfer kazandıran cam, özellikle küçük mutfaklarda işe yarar. Sert bir şekilde çizilmediği ya da darbe sonucu çatlamadığı sürece uzun yıllar estetik değerinden bir şey kaybetmez.

* MERMER: Artistik yönü ve dayanıklılığı nedeniyle tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilir. Mutfak tezgahı ve zemin gibi yerlerde kullanışlıdır. Kir barınmasına izin vermeyen yapısıyla son derece hijyeniktir.

* AHŞAP: Mutfağa sıcaklık kazandıran doğal bir malzeme olan ahşap, hava alma özelliği sayesinde sağlıklı bir seçimdir. Çok sayıda renk ve doku seçeneğine sahip olması da mutfak tasarımında tercih edilmesine neden olur. Sıcak ve nemli ortamlarda kabarıp, ek yerlerinden ayrılması ise ahşabın en belirgin dezavantajıdır.

Kaynak: Sabah

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnart Mimarlık, Mimar – Proje Sorumlusu Arıyor

MİMAR REF-1 Fuar standları ile ilgili sahada çalışmış, tecrübeli, İleri düzeyde Autocad programı kullanabilen, Esnek …