1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Muş’ta Kiralık Ev Sıkıntısı Yaşanıyor!

Muş’ta eğitim öğretim yılının başlaması, polis ve öğretmen atamalarının yapılmasıyla birlikte kiralık evlere olan talep arttı.

emlak, emlak muş, eşyalı kiralık ev, günlük kiralık ev, hürriyet emlak, kiralık daire, Kiralık Ev, kiralık ev eskişehir, kiralık ev ilanları, kiralık ev ile ilgili aramalar, Muş, muş emlak piyasası, muş kiralık evler, muş konut, sahibinden kiralık ev

Yüzlerce memur ve öğrencinin kiralık ev aradığı kentte, ev kiraları 750 liraya kadar yükseldi.

Muş’ta emlakçılık yapan Hüseyin Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ev kiraları büyük şehirlerdeki kiraları aratmadığını, kente gelen vatandaşların ev bulmakta sıkıntı yaşadığını söyledi.

Sobalı ev kiralarının 250 ile 350 lira arasında değiştiğini ifade eden Aksoy, kaloriferli evlerde fiyatların 750 liraya kadar yükseldiğini belirtti.

Her yıl onlarca yapı kooperatifinin kurulduğunu ve buna rağmen ev ihtiyacının devam ettiğini dile getiren Aksoy, memur, öğrenci ve öğretmenin ev bulmakta büyük sıkıntı çektiğini kaydetti.

Ev sahiplerinin bu konuyu fırsatçılığa dönüştürmemesi gerektiğini anlatan Aksoy, “Ev kiralarında her yıl olduğu gibi bu yıl da ciddi bir artış olmaya başladı. Bu belki önümüzdeki günlerde daha da artacak. Bunu çok ahlaki bulmuyorum. Evlerin değeri neyse o ölçüde kira alınması gerekiyor. Ev sahipleri kiracılara yardımcı olmalı” dedi.

Muş Belediyesi’nin imar planıyla ilgili çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Aksoy, bu çalışmalardan dolayı kente yeteri kadar konut yapılamadığını, yapılan çok katlı konutlaraysa ruhsat verilmediğini, bu nedenle konut sıkıntısı yaşandığını bildirdi.

Kiralık ev için aşırı talep olduğunu vurgulayan Aksoy, şunları kaydetti:
“Şehir geliştikçe de yeni önlemlerin alınması gerekiyor. Yeni yerleşim alanlarının açılması lazım. Belediyenin bu konuda hassas davranması lazım. Kiralarda geçen yıllara oranla büyük ölçüde artış meydana geldi ve buraya gelen vatandaş aylarca kiralık ev bulmak için sıra bekliyor. Zaman içerisinde yeteri kat ruhsatı verilmediği için inşaat yapılmadı. İnşaat yeteri kadar yapılmadığı için büyük bir boşluk meydana geldi ve bu da ev kiralarına yansıdı.”

Aksoy, günde 15-20 kişinin kiralık ev için kendisine müracaat ettiğini, ancak kiralık ev bulmanın çok sıkıntılı olduğunu sözlerine ekledi.

Sabri Yıldırım / AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Komşu Kombiyi Açmazsa Hakim Müdahalesi İstenebilir Mi?

Alt katınızda bir dükkan ya da komşu var ve bireysel ısınma sistemini hiç çalıştırmıyorsa ne …