1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Mevlana Üniversitesi’nden 40 Milyon Dolara Fakülte!

İki hafta önce hastane inşaatı için ihale sürecini gerçekleştiren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Özen, inşaat işi için teklif verme süresinin 2 Mart’ta sona ereceğini söyledi

Özen, şu ana kadar Türkiye çapında 10’un üzerinde inşaat şirketinin şartname alıp teklif verdiğini açıkladı. Eğitim ve mühendislik fakültesindeki çeşitli bölümlerde okuyan 300 öğrenciyle eğitim öğretime başlayan Konya’nın ilk özel yükseköğretim kurumu Mevln Üniversitesi, üçüncü bölüm olarak tıp fakültesi açmaya karar verdi. 2011-2012 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul etmeye başlayacaklarını belirten Prof. Dr. Süleyman Özen, öğrencilerin 3. sınıftan itibaren pratik eğitim yapacakları fakülte hastanesinin yapımı için ihale sürecini de başlattıklarını söyledi. Özen, 2 Mart’tan sonra teklifleri değerlendireceklerini ve ihale komisyonunun uygun gördüğü firmalarla bire bir görüşmeler yapacağını kaydetti.

Bu görüşmelerin sonunda işin yaptırılacağı firmanın belirleneceğini belirten Prof. Dr. Özen, “Mart sonuna kadar fakülte hastanesi inşaatı işinin yaptırılacağı firmayla sözleşme imzalamayı, nisan başında da inşaata ilk kazmayı vurmayı hedefliyoruz. Bir yıl içinde kaba inşaatı, sonraki 2 yılda da ince işçilik ve tefrişatı tamamlamayı planlıyoruz. Hastane en geç 3 yıl içinde tamamlanacak ve Konya, bu yatırımla maliyeti 40 milyon doları bulan dev bir sağlık kurumuna kavuşacak.” dedi.

Mevlana Üniversitesi Tıp Fakültesi Hasta-nesi’nin Orta Anadolu Bölgesi’nin en modern eğitim araştırma ve uygulama hastanesi olacağı belirtiliyor. Hastane, Konya’nın merkezinde 10 bin metrekare alan üzerine kurulacak. Şehrin her yerinden kolaylıkla ulaşılabilecek bir yere inşa edilecek hastane binası, mono blok ve akıllı bina konseptinde yapılacak. Bir hastanenin ihtiyaç duyabileceği her türlü donanıma sahip bir bina olarak projelendirilen tıp fakültesi hastanesi, dünyanın ulaştığı en üst düzeydeki hastane standartlarına sahip olacak. On ameliyathane ve on yoğun bakım ünitesi bulunan hastanede her bölümün polikliniği kendi içinde hizmet verecek.

Zaman/ŞİRİN KABAKÇI

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ne Dolar, Ne de Seçim, Varsa Yoksa Konut!

Türkiye 1 Kasım’daki erken seçime kilitlenmişken, tüketici de adeta kendi kabuğuna çekilmiş durumda. İşte böyle …