1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

KONTEYNER Özellikleri ve Modelleri

Çelik Karkas konteyner : Üretiminde tüm çelik karkası % 100 kaynaksız yapı teknolojisi ile galvaniz yapı çeliğinden üretilmektedir. Standart konteyner üretimimizde Siyah, DKP sac ve kaynak kullanılmamaktadır.

Konteyner dış gövde sacı diye tabir ettiğimiz şekilde olup, bu özelliği ile daha sonra oluşabilecek hasarlarda gövde sacı kolaylıkla değiştirilebilmektedir. Bu sayade daima ilk günkü yeniliğini koruyacaktır.

Konteynerin İç Yüzey ve Tavan Kaplaması: PVC lambri kaplanabilir, veya isteğe göre yanmaz fibercementlam kaplama kullanılarak üretilebilir.

Konteyner İzolasyonu: Konteyner duvar izolasyonu, 50 mm kalınlıklı,16 kg/m³ polistren köpük (EPS) yangın sınıfı B1 ile; ısı izolasyonlu tam, sağlıklı ve güvenli malzemelerle yapılır.

Konteyner Çatı İzolasyonu: Konteyner çatı izolasyonu, 80 mm kalınlıklı şilte camyünü (14 kg/m³) ile yapılmaktadır.

Konteyner Taban Döşeme ve Kaplaması: Konteyner taban döşemesi, 15-16 mm kalınlıklı yanmaz fibercement levhalar üzerine, döşeme kaplaması olarak 2,5 mm kalınlıklı PVC rulo kullanılmaktadır.

KONTEYNER KULLANIM ALANLARI
Modül Sistem Konteyner Kullanım Alanları :

Modül sistem konteynerler tek ve çift katlı olarak kullanılabilirler. Ofis ve büro, prefabrik şantiyeler, yemekhane ve yatakhane, prefabrik askeri tesisler , wc – duş ve depo olarak kullanılabilirler. Özel amaçlar için dizayn edilmektedir.

Mobil Konteyner Kullanım Alanları :
Mobil konteyner hareket kabiliyetine sahipi olduğu için çok sık şantiye değiştiren firmaların genel tercihidir. Mobil konteynerler kurulum ve montaj gibi işlemleri yoktur, hareket edebilir olduğu için zaman kazandırır.

Yük Konteyner Kullanım Alanları :
Yük taşıma amaçlı olduğu için hadve derinliğindeki trapez kesitli galvanize sacdan imal edilmektedir. İç duvarları yanmaz fibercement levha monte edilerek üretilmektedir. Tesisat, boya, tavan kaplaması mevcut değildir. Yük konteyneri istenirse yalıtımlı olarakta imal edilebilir ve raf yapılabilir.

Demontabl Konteyner Kullanım Alanları :
Demonte özelliğine sahip olduğu için sevkiyat sırasında çok daha az yer kaplayarak nakliye sıkıntısı çıkarmaz, taşıma kolaylığı sağlar. Mobil sistem konteynerler gibi alternatif olarak tercih edilir.

Poliüretanlı Konteyner Kullanım Alanları :
Yalıtım değeri yüksek olan poliüretan panelli konteynerler, ağır mevsim şartlarının bulunduğu bölgelerde tercih edilmektedir. Poliüretan panelli ve modül sistem konteynerler gibi tek katlı ve çok katlı olarak kullanılabilirler. Kullanım alanları genel olarak ofis ve büro, yatakhane ve yemekhane, prefabrik şantiyeler, prefabrik askeri tesisler , wc – duş ve depo v.b.dir.

KAYNAK: SERVİLLA ÇELİK VİLLA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

2019 İnşaat Maliyet Bedelleri Belirlendi

Emlak vergisine esas olmak üzere gelecek yıl uygulanacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri belirlendi. …