1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Keten İnşaat, Mimar Mark Joubert ile JUKA’yı Kurdu!

“Yeni Nişantaşı’nın mimarı” anlayışını benimseyen ve Etiler, Taksim, Cihangir gibi şehrin önemli merkezlerinde projeler geliştiren Keten İnşaat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve mimar Ferhat Keten ve EMR ortağı Ali Emrah Ünlü, Hollandalı mimar Mark Joubert ile birlikte “JUKA” adıyla yeni bir ortaklık gerçekleştirdi.

Joubert-Ünlü-Keten Architects’in kısaltması ile oluşturulan “JUKA” ile Keten İnşaat A.Ş., Mark Joubert ve Ali Emrah Ünlü, mimarlık alanında iddialı projeler gerçekleştirmek için bir araya geldi. Keten İnşaat A.Ş, bu iş birliği sonucunda Rotterdam ve İstanbul’da ofis açacak. Juka’nın geliştireceği projeler ile, mimari ve kentsel tasarım yönünün yanı sıra ekolojik teknoloji kullanımını da güçlendirecek olan Keten İnşaat A.Ş, Mark Joubert ile birlikte Hollanda ve Türkiye’de projeler gerçekleştirecek.

Partnerlik anlaşması sayesinde Keten İnşaat A.Ş’nin, gayrimenkul geliştirme ve restorasyon konusundaki deneyimi, Mark Joubert’in sürdürülebilir şehir planlaması ve ekolojik yapılar konusundaki uluslararası deneyim ile birleşmiş olacak.

Ferhat Keten: ‘Avrupa’daki fırsatları takip edeceğiz’
Keten İnşaat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Keten, Mark Joubert ve Ali Emrah Ünlü ile kurulan ortaklığı ile ağırlıklı olarak Türkiye’de gerçekleştirecekleri projelerin yanı sıra Avrupa’daki fırsatları da takip edecekleri söyledi.

Uygun şartlar olduğu takdirde yurt dışında yatırımcı da olabileceklerini söyleyen Ferhat Keten, “JUKA ile özellikle şehirler için master planlama önerilerinin hazırlanması yurtdışında gelişen trend ve konseptlerin Türkiye’de uygulanması, ekolojik tasarımlar konusunda iddialı bir ortaklık oluşturuldu” dedi.

Ferhat Keten, Ali Emrah Ünlü, Mark Joubert ile gerçekleştirdikleri partnerlik anlaşması ile mimarlık yanlarını daha güçlendirerek, hem yurt içinde hem de yurtdışında iddialı projeler gerçekleştirmek için daha güçlü bir yapıya kavuştuklarını söyledi.

Partnerlik anlaşması sayesinde Keten İnşaat A.Ş’nin, gayrimenkul geliştirme ve restorasyon konusundaki deneyimi, Mark Joubert’in sürdürülebilir şehir planlaması ve ekolojik yapılar konusundaki uluslararası deneyim ile birleşmiş olacak.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İstanbul’da Konut Fiyatları Yüzde 30 Arttı

Toplam konut satışlarının yüzde 17’sinin gerçekleştiği İstanbul’da, ilk sekiz ayda 176 bin konut satışı gerçekleşti. …