1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kars’a TCCD Tarafından Lojistik Merkez Yapılıyor!

TCDD Genel Müdürlüğü, “Kars Lojistik Merkezi’nin başka kentlere kaydırıldığı” iddiasının doğru olmadığını, projenin bu yılın yatırım programına alındığını bildirdi

TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında “Kars Lojistik Merkezi’nin Erzurum ve Erzincan’a kaydırıldığı” şeklinde haberler yer aldığı, bu iddiaların doğru olmadığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“İnşası devam eden Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu Projesi ve proje çalışmaları devam eden Kars-Iğdır, Kars-Trabzon demiryolu bağlantıları düşünüldüğünde Kars’a lojistik merkez yapılması zorunlu hale gelecektir. Bu çerçevede Kars Lojistik Merkezi Projesi 2011 yatırım programına alınmış, bu karar 13 Ocak 2011 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Diğer taraftan Erzincan’da lojistik merkez kurulması için herhangi bir çalışma bulunmamaktadır. 2008 yılında Devlet Planlama Teşkilatı tarafından yatırım programına alınan Erzurum Lojistik Merkezinin projesi hazırlanmış, yeri belirlenmiş, hizmet binası için ihale yapılmış, kamulaştırma çalışmaları da sürdürülmektedir.”

TCDD Genel Müdürlüğünün kent merkezinde kalan yük garlarını Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ulaşım modları arasında geçiş sağlayan, müşteriler tarafından tercih edilebilir, yük lojistik ihtiyaçlarına cevap veren nitelikte modern lojistik merkezi kurulması çalışmalarına başladığı ifade edildi.

Açıklamada, bu çerçevede özellikle organize sanayi bölgelerine yakın ve yük potansiyeli yüksek olan İstanbul, İzmit Köseköy, Samsun Gelemen, Eskişehir Hasanbey, Kayseri Boğazköprü, Balıkesir Gökköy, Mersin Yenice, Uşak, Erzurum Palandöken, Konya Kayacık, Denizli Kaklık, Bilecik Bozüyük lojistik merkezlerinin belirlendiği, bunlara Kars, Mardin, Kahramanmaraş Türkoğlu ve Sivas’ın da eklenerek lojistik merkez sayısının 16’ya çıkarıldığı, bu merkezlerle ilgili proje, kamulaştırma ve inşa çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.

AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Rings İstanbul Dikey Alanda Villa Konforu Sunacak!

Sancaktepe’de bin 500 konutluk Rings İstanbul projesine devam eden Selçuklu Holdings bünyesindeki Selin Yapı, projede …