1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Japonlar’ın Yalova Rehabilite Merkezi Huzurevi Olacak!

Yalova’nın Termal ilçesinde 17 Ağustos 1999’daki Marmara Depremi sonrasında Japon Kızılhaçı tarafından yaptırılan Ruh Sağlığı Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Kızılayca huzurevi olarak kullanılacak

Kızılay Yalova Şube Başkanı Osman Aykut Temuçin, vakıf binasında düzenlediği basın toplantısında, inşasının ardından bir türlü hizmete giremeyen rehabilitasyon merkeziyle ilgili gelişmeleri aktardı. Yıllardır atıl duran merkezin, Kızılay Genel Müdürlüğünce huzurevi olarak açılacağını kaydeden Temuçin, şu bilgiyi verdi:

“Yalova Ruh Sağlığı Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi binasının huzurevine dönüşümü ile ilgili tadilat, tefrişat, mefruşat ve demirbaş alımı ihalesi 25 Ekim 2011’de, kapalı zarfla teklif almak suretiyle yapılacaktır.”

İhaleyle ilgili detaylı bilgilerin, Kızılayın internet sitesinde yer aldığını anlatan Temuçin, “Sayın Valimiz Esengül Civelek, rehabilitasyon merkezi binasının değerlendirilmesi için Ankara’da girişimlerde bulunmuştur. Bu binaların huzurevine dönüştürülmesi konusunda Genel Müdürlüğümüzce yapılan çalışmaların ihale aşamasına geldiğini görmüş ve bu uygulamanın Yalova için hayırlı olması dileğinde bulunmuştur” dedi.

Temuçin, huzurevinin modern bir yapıda olacağını belirterek, şöyle konuştu:

“Burası yaşlılar evi ya da yaşlılar köyü olarak kullanılacak. Burasını bir huzurevi olarak düşünmemek lazım. Çok modern ve içinde birçok ayrıntının olacağı bir merkez olacak. Burası artık Yalova’nın yüz karası olmayacak. İlçeye ve ile büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.”

Öte yandan Japon Kızılhaçı tarafından depremde psikolojik ve ruhsal olarak zarar görenlerin tedavisinde kullanılmak üzere yaklaşık 10 milyon dolara yaptırılan tesis, yasal sorunlar nedeniyle uzun süre hizmete girememişti.

AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Faiz İndirimi Konutta Satışı Patlattı!

TÜİK, ekim ayına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı. Türkiye genelinde ekimde 130 bin 274 konut …