1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İstanbul’un Satılık Köşkleri

İstanbul’da çoğu Anadolu Yakası’nda olmak üzere 100’e yakın asırlık köşk yeni sahibini arıyor. Fiyatlar 4 milyon dolara kadar çıkıyor.

istanbulun-satilik-koskleri

İstanbul ‘un tarihi semtlerini yeniden parlatan geçmişe özlem, köşklere de sıçradı. Yaşları 150 yıla dayanan tarihi köşkler satılığa çıktı. Şu anda çoğunluğu Anadolu Yakası’nda olmak üzere 100’e yakın köşk yeni sahibini bekliyor.

Radikal’den Nuriye Doğu’nun haberine göre çoğu büyük dedelerden kalma köşklere ilgi ise, hem geçmişe özlemden hem de günümüz ‘eskiye rağbet çılgınlığından’ bir hayli yüksek. Tabii fiyatlar da öyle. Bahçesinde meyve ağaçları, çeşmeleri ya da insanı içine çeken asırlık hikâyeleriyle köşklerin fiyatları 500 bin dolardan başlıyor, 4 milyon dolara kadar çıkıyor.

BÜYÜKADA KÖŞK: 1 MİLYON DOLAR

Büyükada’da iskeleye yakın konumdaki tarihi köşk 230 metrekare arazi içinde yer alıyor. 10 odalı tarihi eser durumundaki köşkün fiyatı ise 1 milyon dolar.

KADIKÖY KÖŞK: 1.3 MİLYON EURO

Göztepe’de 150 yıllık tarihi av köşkü. 400 metrekare arazi içindeki 12 odalı köşkün Anıtlar Kurulu izniyle kısmi restorasyonu da yapılmış.

ÜSKÜDAR KÖŞK: 1.7 MİLYON DOLAR

Üsküdar’da geçmişte seçkin ailelerin yaşadığı belirtilen ve 100 yıllık tarihi eser olan köşk, müstakil bahçeli ve otoparklı. 8 oda ve 3 salonlu tarihi binanın arazisi ise 512 metrekare. 1.7 milyon dolara acil satılığa çıkan köşk için pazarlık payı da bırakılmış.

CADDEBOSTAN: 3.7 MİLYON DOLAR

Caddebostan’ın en prestijli sokağı Zincirli Köşk Sokağı’na adını veren ikinci derece tarihi eser konumundaki köşk Valide Sultan Konakları arasında yer alıyor. Deniz manzaralı köşk 2 bin metrekarelik arazide yer alıyor.

ÇENGELKÖY KÖŞK: 1 MİLYON DOLAR

316 metrekare arazide 5 odalı 60 yıllık tarihi köşkün fiyatı 1 milyon dolar.

CADDEBOSTAN KÖŞK: Caddebostan sahil parselindeki 9+2 odalı köşk açık ve kapalı yüzme havuzuna sahip. Köşkün fiyatı 4 milyon dolar.

FATİH KÖŞK: Balat’taki konak 200 yıllık tarihe sahip. Bahçesinde incir, kayısı, üzüm, dut ağaçları var. Fiyatı 4 milyon dolar.

ANADOLUHİSARI: Tarihi eser olan köşk Boğaz manzarasına sahip. 854 metrekare arazi içindeki köşkün fiyatı 2.5 milyon dolar.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Çanakkale Köprüsü, Gayrimenkul Emlak Villa Daire Fiyatlarını Uçurdu

Çanakkale Boğazı’na inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü ile otoyol projesi, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine …