1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İNTES: Acı Fren Devam Ederse İş Kaygısı Artar

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, 2012 yılı büyüme rakamlarına ilişkin, ”Acı fren devam ederse, ‘iş-aş’ kaygısının arttığı bir döneme girebiliriz” dedi.

intes-aci-fren-devam-ederse-is-kaygisi-artar

Koçoğlu yaptığı yazılı açıklamada, inşaat sektörünün büyümeye önemli bir çarpan etkisinin olduğunu belirterek makro ekonomik politikaların büyüme lehine iyi dengelenmesi halinde, inşaat sektörünün üzerine düşeni fazlasıyla yapacağını ifade etti.

Koçoğlu, inşaat sektöründeki talebin canlı olmasına rağmen, sektörün makroekonomik politikalardan en hızlı etkilenen sektörlerin arasında yer aldığının altını çizdi.

”Acı fren’ devam ederse, ‘iş-aş’ kaygısının arttığı bir döneme girebilir” değerlendirmesinde bulunan Koçoğlu, ”ölçülü frene basma” olarak tanımlanabilecek büyüme politikasının izlenmesinde yarar gördüklerini kaydetti.

Koçoğlu, inşaat sektörünün büyüme içindeki payının yüzde 4,4 olduğuna dikkati çekerek, 2011’de yüzde 11,5 büyüyen inşaat sektörünün 2012’de 0,6 düzeyinde kaldığını bildirdi.

Türkiye’nin cari açığının azaldığını anımsatan Koçoğlu, ”Cari açık verilerinde iyileşme olması sevindirici. Bu politika baz alınarak, belirlenen yeni makro ekonomik politika geçen yıl, ‘gaz-fren’ tartışmalarıyla gündemimize geldi ve sonuçlarını da 2012 büyüme rakamlarından görebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Bakanlıktan Vatan Gazetesi’ne Yalanlama!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, dün Vatan Gazetesi’nde ”Milli Parklar imara açılıyor” başlığı ile yayınlanan …