1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İnanlar İnşaat’ın Sarıyer Projesi!

“Kanalistanbul” projesine talip olmasıyla adını duyuran İnanlar İnşaat yatırımlarına tam gaz devam ediyor.

inanlar-insaatin-sariyer-projesi

Birkaç projeyi aynı anda yürüten İnanlar İnşaat, Sarıyer’de yeni bir arazi daha satın aldı. Şirket satın aldığı arazide Town Houselar yapacak. Terrace Hayat ismiyle yükselecek proje 80 üniteden oluşacak

İnanlar İnşaat 2013 yılında Sarıyer’de 2 yeni projeye başlayacak. Projelerden biri daha önce bilgisi paylaşılan Terrace Vadi olacak. Şirket yine aynı bölgede yeni satın aldığı arsaya da Terrace Hayat isimli yeni bir proje geliştirecek. Sarıyer Teras Vadi projesi için ön talep toplama süreci başladı. 80 konutun yer aldığı Terrace Vadi’de çatı ve bahçe dubleksi tipinde 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler yer alacak. İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, Terrace Vadi’de şu an telefon direğini kaldırdıklarını ve inşaata yakın zamanda başlayacaklarını söyledi. Terrace Vadi 25 bin metrekarelik alana kurulacak.

50 milyonluk proje

Sarıyer’de yeni satın alınan arsa 12 bin 500 metrekare büyüklüğe sahip. Şirket burada town house modelinde evler yapacak. Projenin tam çizimleri oluşmadı. Ancak bitişik nizamda 80 ev planlanıyor. Projenin sosyal donatıları arasında havuzlar, sauna, spor alanları, kafe ve dinlenme yerleri olacak.

Sarıyer’de 4’ledi

İnanlar İnşaat ‘Terrace’ ismiyle Sarıyer’de proje sayısını 4’e çıkarmış oluyor. Teracce Doğa’da inşaatlar tamamlandı. Terrace Plus 13 bin metrekare, Teracce Vadi 25 bin metrekare ve Teracce Hayat 12 bin 500 metrekare arsa içinde yükselecek. Proje geliştirmeden önce ihtiyaçların tam olarak belirlendiğini belirten Serdar İnan, “Biz aynı bölgede proje geliştirdiğimizde hiçbir zaman birbirinin aynı olan ve müşteri hedef kitlesi aynı olan projelere imza atmayız. Sarıyer’de 4 proje yapacağız ama hepsinin konsepti ve hedef kitlesi farklı, Doğa’da çocuklu aileleri, Plus’ta, 30-40 yaş arası beyaz yakalıları, Vadi’de bahçe ve çatı dubleks ev isteyenleri hedefledik. Hayat projesinde de hedef kitlemiz müstakil ev tercih edenler olacak. Bu da projelerin satış hızını artıran önemli bir ayrıntı” şeklinde konuştu.

Stoklar 1 yılda erir

Türkiye’nin stok sorunu olmadığına dikkat çeken Serdar İnan, 1 yıl konut yapılmadığı takdirde stokların eriyeceğini dile getirdi. Mahalli yerlerdeki stok sorununun ise aşılması gereken bir sorun olduğunu kaydeden İnan, “Müteahhitler ne yapsak ve nereye yapsak satılır nasıl olsa diyerek projelerini doğru konumlandırmadığında sorunlar doğal olarak oluşuyor. Aynı bölgede birbirinin kopyası projeler maalesef önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor” dedi.

Krizlerin kokusunu alıyoruz

Müşteri ihtiyaçlarını önceden belirleyen firmaların satış sorunu yaşamadığını belirten Serdar İnan şöyle konuştu “Biz bugüne kadar hiç satış sorunun yaşamadık. Arz ve talep dengesini çok iyi korumaya çalıştık. Kriz dönemlerinde bile satışa yönelik bir problemimiz olmadı. Çünkü krizlerin kokusunu hep önceden alabildik. Kar marjımızı düşük, kalitemizi ise yüksek tuttuk ”

Her yıl 4-5 firma sektörden çıkar

Sektörün genelinde eski olmayan ama piyasaya yeni giren inşaat firmalarının ciddi hatalar yaptığına dikkat çeken Serdar İnan, her yıl 4-5 firmanın sektöre yeni girdiğini bir o kadar firmanın da sektörden ayrıldığını, 2013 yılında da benzerlerinin yaşanacağını söyledi.

Hamurlaştır-dönüştür

Kentsel dönüşümün Türkiye açısından son derece önemli olduğuna değinen İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, sistemin başarıya ulaşması için dönüşecek olan adada kimseyi mağdur etmeden adanın hamurlaştırılması gerektiğini söyledi. Hamurlaştırma işleminin hemen ardından kurulacak kentsel dönüşüm şirketi de olmazsa olmazlar arasında sıralanıyor. Serdar İnan’a göre kişilerin mülkiyetini hisseleri oranında tüzel kişiye devretmesi ile sistem sağlıklı işleyebilecek ve kentler yenilenebilecek.

HABER: EMİNE AÇAR / BUGÜN GAZETESİ

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Sektöründe Bekle ve Gör Dönemi Yaşanıyor!

Son bir ayda açıklanan yeni konut projesi bir elin beş parmağını geçmedi. Bazı sektör yetkilileri, …