1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Hem Çamaşırı Hem İnsanı Aynı Anda Yıkayan Makine+duş Tasarladı!

ODTÜ’lü 4 öğrenci hem çamaşırı hem insanı aynı anda yıkayan makine tasarladı.Türkler hem çamaşırı hem insanı aynı anda yıkayan çamaşır makinesi+duş tasarladı.

Adem Önalan, Ahmet Burak Aktaş, çamaşır makinesi+duş, Salih Berk İlhan ve Burak Söylemez, washit

ODTÜ öğrencisi Ahmet Burak Aktaş, Adem Önalan, Salih Berk İlhan ve Burak Söylemez isimli dört öğrencinin tasarladığı kabinde yıkanırken kullandığınız su 3 ayrı filtreden geçiyor ve çamaşırlarınız da bu suyla yıkanıyor.

Daily Mail gazetesinin haberine göre Washit isimli makinenin tasarımcılarından biri olan Endüstriyel Tasarım bölümü öğrencisi olan Ahmet Burak Aktaş, makinenin açık alanlarda da kullanılabileceğine dikkat çekiyor.

Geliştirme aşamasındaki makinenin bir bölümünde kişi kendi yıkakırken, diğer bölümündeki makinede de eşyaları yıkanıyor ve kurutuluyor.

Normal bir duşta harcanan 150 litre suyla, çamaşır makinesinin normalde harcadığı 38 litre suyun çok azıyla bu makinede hem bir kişi hem de çamaşırları yıkanıyor.

Ahmet Burak Aktaş, Washit’in en değerli kaynağımız olan suya verdiğimiz önemi kanıtladığına dikkat çekerken, bu makineyle insanların günlük rutin hayatının tamamen değişeceğini belirtiyor.

Habertürk

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Melih Gökçek: ODTÜ Mimarlık’tan Bir Mimara Güvenmem, Onunla İş Yapmam!

Melih Gökçek, “ODTÜ Mimarlık Fakültesi’ndeki bir mimara güvenmem ve onunla bir iş yapmam,” dedi. Gökçek’e …