1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Gökkaya: İnşaat Büyümeyi Sürdürür!

GYODER (Gayrimenkul Yatırım Ortakları Derneği) Başkanı Işık Gökkaya, inşaat/gayrimenkul sektörünün 2012 yılını beklentilerin altında yüzde 1-1.5 arasında büyüme oranı ile tamamlayacağı belirtilirken, 2013 yılında ise yüzde 5-6’lık büyüme oranı ile sektörün yeniden büyüme trendine girmesinin beklendiği söyledi.

gokkaya-insaat-buyumeyi-surdurur

Gökkaya, Türkiye’de 2011 yılında yüzde 9.8’e gerileyen işsizlik oranının 2012’de de düşüşe devam ederek yüzde 9.0’a indiğini anımsatarak, “2012 yılı Eylül ayında ise inşaat sektöründeki istihdam 1.896.000 kişi ile tarihi zirvesine ulaşarak toplam istihdam içindeki payını yüzde 7.4’e kadar çıkarmıştır. 2013 yılında ise inşaat sektörü istihdamı, göreceli yüksek kalmaya devam edecek” dedi.

Gökkaya, her şey olumsuz olsa da inşaat sektörünün büyümesinin Türkiye’nin büyümesinin üzerinde gerçekleşeceğini düşündüğünü söyledi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ev Sahipleri Kiracı Seçmeye Başladı: Düzenli Maaşı Olmayana Ev Yok!

Corona virüs salgını kiracılıkta da yeni bir dönemi başlattı. Evini kiraya vermek için ilan veren …