1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Evini Kiraya Vermeyecekmiş!

Türkiye’de 3 konser veren Latin Yıldız Jennifer Lopez, Varyap-Gap İnşaat Ortak Girişimi’nin Doğu Ataşehir’de başlattığı Metropol İstanbul projesinden ev aldı. İnşaat dünyasında gelişme ‘Reklam kokan hareket’ olarak algılanırken Lopez’e evinin tapusu dün düzenlenen bir törenle teslim edildi. Adalar ve Boğaz manzaralı projede fiyatlar 350 bin lira ile 1 milyon 596 bin lira arasında. Lopez İstanbul’a geldikçe kendi evinde kalacağını açıkladı…

ev aldı, evini kiralamayacak, Finans Merkezi projesi, Gayrimenkul Piyasası, Haber, Haberler, inşaat dünyası, Jennifer Lopez, Latin Yıldız Jennifer Lopez, Mapic Fuarı, Metropol Catwalk, Metropol İstanbul, Mütekabiliyet Yasası, reklam kokan hareketler, toki, TOKİ iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, toki iştiraki emlak konut gyo, Varyap Gap İnşaat Ortak Girişimi

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da 3 konser varan dünyaca ünlü Latin şarkıcı Jennifer Lopez, Varyap-Gap İnşaat Ortak Girişimi’nin TOKİ iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ile birlikte ile hasılat paylaşımıyla Doğu Ataşehir’de İstanbul’un en büyük ve en yüksek karma projelerinden biri olarak tasarladığı ‘Metropol İstanbul’ projesinden 1 daire satın aldı. Sofya konseri sonrasında Türkiye’ye yeniden gelen Lopez, projenin satış ofisinde dün düzenlenen törenle dairesinin anahtarını teslim aldı.

Törende projenin maketi üzerinden bilgi alan ve Metropol İstanbul’u görür görmez çok etkilendiğini söyleyen Lopez, “Hayran kaldığım İstanbul’da gelecekte daha çok vakit geçirmek istiyorum. Bu ziyaretlerde de Metropol İstanbul’daki dairemi kullanacağım. İstanbul’da en çok ilgimi çeken ve şehri benzersiz kılan Boğaz ve Adalar manzarasını dairemden görebilecek olmak beni şimdiden heyecanlandırıyor. Projede yer alan 400 metre uzunluğundaki alışveriş caddesi Metropol Catwalk’u da çok merak ediyorum” dedi. 49-55 metrekare 1+0’ların 350 bin liradan başladığı projedeki en pahalı daireler ise 1 milyon 596 bin liradan satılan 252 metrekare büyüklüğündeki 4+1’ler. Jennifer Lopez’in daire aldığı ve haftasonunda ön satışları başlayacak 250 metrelik en yüksek blokta ise henüz fiyatlandırma çalışmaları yapılıyor.

Hedefi İstanbul’a yatırım

Jennifer Lopez’in anahtar teslim töreni için İstanbul’a özel olarak gelmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş ise “Çin’den Kanada’ya kadar pek çok yerden yabancı müşterimiz var. Türkiye’deki gayrimenkul piyasası, Türkiye’ye gelen her yabancının dikkatini çekiyor. Dünyada pek çok şehre yatırım yaptığı bilinen Jennifer Lopez de Türkiye’ye geldiğinde burada inşaata nasıl bir yatırım yapabileceğini menejerine danışmış, onlar da bizim projemize yönlendirdiler. Katalog istedi ve yatırım kararı çıktı” diye konuştu. Lopez’e özel bir indirim de yaptıklarını belirten Varlıbaş, “Gizlilik anlaşması gereği tüm müşterilerimizde olduğu gibi eviyle ilgili detayları veremiyorum. Ancak en yüksek kulede Adalar, Haliç ve Boğaz’ı gören bir daire olduğunu söyleyebilirim” dedi.

‘M2 fiyatı 3 yılda 15 bin liraya çıkabilir’

Gap İnşaat Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, Ocak ayından bu yana yüzde 50 değerlenen ve m2 fiyatı 7 bin 800 liraya kadar çıkan projede fiyatının projenin tamamlanacağı 2015 yılı sonunda 15 bin liraya kadar yükselmesini beklediklerini söyledi. Yetgin, Finans Merkezi projesi ve mütekabiliyet yasası bunda büyük etkili olacak” dedi.

220 yıllık Osmanlı anahtarı sunuldu

Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş (sağda) ile Çalık Holding İnşaat Grubu Başkanı Ahmet Taçyıldız, Jennifer Lopez’e Metropol İstanbul satış ofisinde düzenlenen anahtar teslim töreninde proje maketini tanıttı. Varlıbaş, Lopez’e yeni dairesinin tapu belgesinin yanı sıra 220 yıllık temsili Osmanlı anahtarını özel bir kutuda sundu.

7 Aralık’ta temel atma töreni yapılacak

İstanbul Finans Merkezi’nde yer alan ve 100 dönüm arazide 750 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak Metropol İstanbul’da 3 kulede 908 konut, ofis, alışveriş, eğitim kurumu, 5 bin araçlık otopark ve rekreasyon alanlarının bulunduğu 2 bin ünite yer alacak. 1.5 milyar TL yatırım yapılacak projede kulelerden biri 250 metre ile Avrupa’nın da en yüksek binalarından biri olacak. 1.000 konuttan oluşan A ve B bloktaki dairelerin Ocak 2012’den bu yana yüzde 80’i satılırken, ofis ve konutlardan oluşan 1.000 ünitelik 250 metrelik Metropol Kule’nin ön satışları ise önümüzdeki Cumartesi günü itibarıyla başlayacak. Projenin 7 Aralık’ta temel atma töreni olduğunu söyleyen Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, şöyle devam etti: “700 bin metrekare inşaat alanına sahip projemiz 250 metre ile Avrupa’nın en yüksek binasının yanı sıra Türkiye’nin en büyük kiralanabilir alanlı alışveriş merkezi, 16 salonu ile en büyük sinema kompleksi ve açık alan konseptli 400 metrelik alışveriş caddesiyle dikkat çekiyor. Mapic Fuarı’nda perakendecilerden talep aldık, ortak olma teklifleri geldi. Buraya Türkiye’de olmayan markaları getireceğiz.”

NİHAL YUVACAN / VATAN

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin Yerinde Yapılanma Projesi Devam Ediyor

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Aydın, “26 Eylül 2019’da bir deprem yaşadık. Deprem sırasında bazı …