1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Evi Depremden Zarar Görenden Emlak Komisyonu Alınmayacak

İzmir’de evi depremden zarar gördüğü için yeni binaya taşınmak zorunda olanlardan emlak komisyonu alınmayacağı bildirildi.

Depremin vurduğu İzmir’de hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Son açıklamaya göre; 11 bin 97 binada hasar var. Ağır hasarlı, acil yıkılacak ve yıkık 124 bina bulunuyor.

Bu durum, en fazla hasarın görüldüğü Bayraklı ve Bornova başta olmak üzere, emlakçılara olan talebi de artırmış durumda. Kentte evi hasar görenlerden emlak komisyonu alınmayacağını bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkan Yardımcısı Gönül Vural, depremden sonra bölgeden kaçışın başladığını, son birkaç günde deprem korkusu yaşamış birçok kişinin kiralık ya da satılık ev arayışına girdiğini söyledi.

“BU CİVARDA YAŞAMAK İSTEMİYORLAR”

Vural, “Başlarını sokacak güvenli bir eve ihtiyaçları var. Ama bu bölgede öyle bir ev yok. Kiralık ya da satılık ev arıyorlar. Depremden zarar görmeyenler de geliyorlar. Artık bu civarda yaşamak istemiyorlar” diye konuştu.

Oda olarak depremden sonra bir karar aldıklarını ve depremzedelere destek olmak istediklerini belirten Vural, “Depremden zarar gören, evi yıkılan kişilerden emlak komisyonu almamaya karar verdik” dedi.

Vural, evleri hasarlı olan ve emlak arayışında olan kişilerin kendilerine hasar raporuyla başvurabileceklerini, desteğe hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Pandemi ve Deprem Bodrum’da Ev Kiralarını 2 Katına Çıkardı

Muğla’nın turizm cenneti ilçesi Bodrum’da corona virüs salgını ve deprem korkusu yaşayanların büyükşehirlerden kaçarak ilçeye …