1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

ENAG Mart Ayı Enflasyon Rakamlarını Açıkladı

Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG), mart ayına yönelik enflasyon hesaplamasının sonuçlarını paylaştı.

ENAG’ın açıkladığı verilere göre mart ayında aylık enflasyon yüzde 5,68, yıllık enflasyon ise yüzde 124,63 oldu.

Enflasyon rakamları için öncü bir gösterge olan İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) İstanbul perakende fiyat endeksi ise pazartesi günü yayımlanmıştı.

Buna göre İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) verileri, İstanbul’da mart ayında perakende fiyatların aylık yüzde 3,93, yıllık ise yüzde 78,25 artış gösterdiğini ortaya koymuştu.

ENAG ve İTO tarafından paylaşılan enflasyon rakamları sonrasında gözler ise TÜİK’in saat 10.00 itibarıyla açıklayacağı resmi enflasyon verilerinde olacak.

TÜİK’in açıklayacağı enflasyon verisi, memur ve emeklilere temmuz ayında yansıyacak maaş zammı üzerinde de etkili olacak. Net rakam ise nisan, mayıs ve haziran aylarına ilişkin enflasyon verilerinin açıklanmasıyla kesinlik kazanacak.

TCMB Başkanı Karahan’dan enflasyon mesajı

Öte yandan dün, TCMB Başkanı Fatih Karahan, Türkiye Bankalar Birliği yönetimi ile bir araya gelmişti.

Karahan, burada yaptığı açıklamada, aylık enflasyonun ana eğilimini belirgin ve kalıcı bir şekilde düşürecek sıkı parasal koşulları sürdüreceklerinin altını çizmişti.

TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar ise TCMB ile iletişimlerinin çok iyi bir düzeyde olduğunu belirterek, toplumsal refah artışı ile kapsayıcı ve sürdürülebilir büyüme için kritik önemde olan enflasyonla mücadeleye olan desteklerini dile getirmişti.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Şimşek: Yılın İkinci Yarısında Kredi Notumuz Daha da Yükselecek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Fitch’in Türkiye’ye yönelik not artırımının ardından, “Yılın ikinci yarısında …