1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Düşük peşinatlı ev reklamlarına tepki

İzmir Emlak Kulübü Derneği (İZEMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Akgün, ‘düşük peşinatla ev sahibi yapmayı’ vaad edenlerin vatandaşı yanılttığını öne sürdü.

Akgün, düzenlediği basın toplantısında, banka faizlerinin düşmesiyle emlak sektöründe devrim niteliğinde değişikliklerin göze çarptığını anlattı.

Düşük peşinatla ev sahibi olma imkanı sağlandığına ilişkin ifadelerin tüketiciyi yanlış yönlendirdiğini savunan Akgün, şöyle konuştu:

”Sizi 3 bin-5 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyoruz çığırtkanlığı, vatandaşı kandırmak ve yanıltmaktan başka bir şey değildir.

Toplamda 100 bin-500 bin lirayı geçen rakamları ustalıkla almaya çalışan kooperatifler ve inşaat firmaları gazetelere tam sayfa, televizyonlara onlarca saniye reklam vermekte, 50-100 bin lira yatırım yaptıkları örnek dairelerle milyonlarca lira para toplamaktadır.

İnşaatınızı yapın, ondan sonra satın. Maket üzerinden konut almak risklidir, tehlikelidir. En güvenli konut edinme yöntemi, bitmiş bir konutu mortgage kredisiyle hemen satın alıp yarın taşınmaktır.

Türkiye’de çok sayıda satılık konut bulunmaktadır. 2 gün içinde bankaların ekspertiz değerinin yüzde 80’ini finanse ettiği konutları satın almak ve hemen taşınmak çok basit bir işlemdir.”

Akgün, İZEMDER olarak, tüketicileri yanıltıcı reklamlara ilişkin yol gösterici bir akademik çalışma yaparak, ilgili kurumlara ulaştıracaklarını sözlerine ekledi.

AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Emlak Sektöründe Çalışan Personel Arttı

Türkiye’de inşaat sektöründe yaşanan gelişme ile birlikte sektördeki gayrimenkul satım işlemleri de ciddi derecede arttı. …