1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Devlet Desteği İle İşe Girdi; Topladığı Gibi Kapışılıyor!

Muş’ta yaşayan Nazire Ular, “Genç Çiftçi Hibe Destek Programı” kapsamında verilen 30 bin lira ile hayalindeki tavuk çiftliğini kurdu. Ular “Bize bu imkanı verdiği için Allah devletimizden razı olsun. Kurduğum işle aylık 3 bin 500 lira gelir elde ediyorum” dedi.

devlet-destegi-ile-ise-girdi-topladigi-gibi-kapisiliyor-1

Muş’ta yaşayan ev kadını Nazire Ular iş hayaline, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının hibe destek programı sayesinde kavuştu.

Bakanlığın yürüttüğü, “Genç Çiftçi Hibe Destek Programı”, kırsalda yaşayan genç kadınların da umudu haline geldi.

Vatandaşları tarımsal üretime yöneltmeyi amaçlayan projenin hayatına dokunduğu kadınlardan biri de 35 yaşındaki Nazire Ular oldu.

Muş’a bağlı Ağaçlı köyünde yaşayan ev kadını Ular, gerçekleştirdiği proje için aldığı 30 bin lira destek ile kurduğu tavuk çiftliğinde yumurta üretimine başladı.

Ular, uzun yıllar hayalini kurduğu çiftlikte 500 tavuk beslediklerini ve günde 350 yumurta elde ettiklerini söyledi.

Çiftlikte üniversite mezunu kardeşine de iş imkanı sağladığını ifade eden Ular, severek yaptığı işiyle genç kadınlara örnek olduğunu kaydetti.

Ular, proje sayesinden ev kadınıyken iş kadını olduğunu belirterek, şunları dile getirdi:

“Bize bu imkanı verdiği için Allah devletimizden razı olsun. Kurduğum işle aylık 3 bin 500 lira gelir elde ediyorum. Bununla ailemi geçindiriyorum. Elde ettiğimiz yumurtaları il ve ilçelerdeki marketlere satıyoruz. İlerleyen dönemlerde çiftliğimi daha da büyütmeyi düşünüyorum. Tavuklarıma özenle bakıyorum. Elde ettiğimiz yumurtalar da tamamen organiktir.”

Ular’ın kardeşi Cezmi Çelik ise kurduğu çiftlik sayesinde kendisini iş sahibi yapan ablasının, bölgedeki genç kadınlara da örnek teşkil ettiğini vurguladı.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Diyanet Alışveriş Merkezlerine Cami ve Mescit İstedi!

Diyanet Müslümanların artık vatandaşların alışveriş ve seyahat noktalarında daha çok vakit geçirdiğini belirten bir rapor …