1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Depremzedelere 3 Milyar Liralık “Doğal Gaz ve Elektrik Affı”

Deprem bölgesinde konut ve iş yeri olanların yaklaşık 3 milyar liralık elektrik ve doğal gaz borcuna af gelecek. 11 ilde ödenmemiş tüm faturalar için başvurular ise 1 Kasım’a kadar devam edecek.

6 Şubat depremlerinin ardından 11 ilde, konut ve iş yeri yıkılan, ağır ve orta hasarlı hale gelen, acil yıkılacak olan elektrik ve doğal gaz abonelerinin ödenmemiş tüketim bedelleri borçlarının silinmesi için başvuru süresi 1 Kasım’a kadar uzatıldı.

Listeler hazırlanıyor
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı enerji tüketim bedellerinin silinmesine yönelik çalışma başlatırken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da terkin listeleri hazırlıyor. Ancak yaşanan felaketin boyutu sebebiyle listenin henüz tamamlanmadığı, deprem bölgesinde depremin şiddetiyle bina koordinatlarında ve sokaklarda kaymaların olduğu ve bunun da affa uğrayacak konut ve iş yerlerinin tespiti konusunu zorlaştırdığı aktarıldı.

500 milyon lirası doğal gaz faturası
Öte yandan, depremzede vatandaşların 1 Kasım’a kadar yapacakları başvurular ile elektrikte yaklaşık 2,5 milyar lira, doğal gazda ise 500 milyon lira olmak üzere toplamda 3 milyar liralık borcun affa uğrayacağı bildirildi.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Konut Krizini TOKİ Çözebilir: Konut Sayısı Sınırlanmadan Üretim Olmalı!

Hem satılık hem kiralık konut fiyatlarında yaşanan artışlar, konut krizini derinleştirdi. Peki konut krizi nasıl …