1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Deprem Bölgesi İçin Mücbir Sebep Hali Uzatıldı

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ili İslâhiye ve Nurdağı ilçelerinde 30 Nisan 2024 itibarıyla sona erecek olan mücbir sebep hali 31 Ağustos 2024 tarihine kadar uzatıldı.

6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde bugün sona erecek olan mücbir sebep halinin süresi 4 ay daha uzatıldı.

Deprem bölgesinde mücbir sebep halinin 4 ay daha uzatıldığını duyuran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, söz konusu destek ile sağlanan imkanları da anlattı.

Bakan Işıkhan resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“6 Şubat depremlerinden etkilenen illerimizde vatandaşlarımıza desteklerimizi sürdürüyoruz.

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ili İslâhiye ve Nurdağı ilçelerinde 30.04.2024 itibarıyla sona erecek olan mücbir sebep halini 31.08.2024 tarihine kadar uzatıyoruz.

Belirtilen il ve ilçelerimizde işyerlerimiz, sigortalılarımız ve genel sağlık sigortalılarımız; Mücbir sebep sona erme tarihine kadar vermekle yükümlü oldukları her türlü bilgi, belge ve beyannameleri, 16.09.2024 tarihine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu’na vermeleri halinde yasal süresi içinde teslim edilmiş kabul ediyoruz.

Ayrıca, 06.02.2023 tarihinden önce ödeme süresi dolmuş mevcut prim borçlarını 30.09.2024’e, 2023 yılı Ocak ila Aralık ayları ve 2024 yılı Ocak ila Temmuz aylarına ait prim borçlarını ise gecikme cezası ve gecikme zammı uygulanmaksızın 28.02.2025 tarihine erteliyoruz.

Ödeme vadesi geçmiş borçlarını yeniden yapılandırmış veya taksitlendirmiş işveren, sigortalı ve hak sahiplerimizin 06.02.2023 ila 31.08.2024 tarihleri arasında sona eren taksitlerini 30.09.2024 tarihine kadar ödeyebilmelerine imkan sağlıyoruz.

Erteleme kapsamındaki borçlara, 28.02.2025 tarihine kadar başvuru yapılması ve gerekli şartların sağlanması kaydıyla faiz alınmaksızın 24 aya kadar taksitle ödeme imkanı sağlıyoruz.

Söz konusu il ve ilçelerimizde sigortalılarımızın borçlanma ve ihya kapsamındaki borçlarının ödenmesi, kontrol muayene tarihleri gibi uygulamalardan sorunsuz şekilde yararlanmalarını sağlamak için belirlenen yeni mücbir sebep tarihine göre ödeme sürelerini güncelliyoruz.

Her zor zamanımızda olduğu gibi yaralarımızı birlikte saracağız. Çünkü biz Türkiye’yiz.”

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Konut Krizini TOKİ Çözebilir: Konut Sayısı Sınırlanmadan Üretim Olmalı!

Hem satılık hem kiralık konut fiyatlarında yaşanan artışlar, konut krizini derinleştirdi. Peki konut krizi nasıl …