1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Dekorasyonda Doğal Trend!

Tureks Stone, dekorasyona doğal yaşam tarzını yansıtan Natural Lifestyle ürünleriyle dünya çapında büyük ilgi görüyor

dekorasyonda-dogal-trend

Tureks Stone’un Türkiye’ye özgü nadide mermerlerin doğallığını özgün tasarım anlayışı ve özel tekniklerle işleyerek yarattığı Talya, Dimensions, İndigo, Textile ve Precious Metals koleksiyonları, iç ve dış mekanlara doğal yaşam tarzını yansıtıyor.

Tureks Stone, dekorasyona doğal yaşam tarzını yansıtan Natural Lifestyle ürünleriyle dünya çapında büyük ilgi görüyor. Tureks Stone’un Natural Lifestyle serilerini oluşturan Talya, Dimensions, İndigo, Textile ve Precious Metals koleksiyonları, farklı dekorasyon tarzlarıyla yüksek uyumu ve dekorasyona doğalık kazandıran özgün kompozisyonlarıyla büyük beğeni kazanıyor.

Eşsiz güzellikte doğal renkler
Su jetinin mermerle buluşması ile doğan elegant Talya koleksiyonu, çok renkli seçenekleri ve farklı kompozisyonları ile dekorasyona derinlik kazandırıyor. Yirmi farklı mermer mozaik seçeneğiyle motiflerin ve geometrik formların yüksek uyumunu yansıtan Talya koleksiyonu, dekorasyonda doğallığı yüksek tasarım gücüyle buluşturuyor.

Tureks Stone’un bir diğer su jeti mermer buluşması koleksiyonu ise Dimensions. Bej, beyaz, gri, kahverengi, yeşil ve çok renkli seçenekleri bulunan Dimensions koleksiyonu, 28 farklı mermer fayans ve 24 çeşit mermer mozaik ürünüyle son derece geniş bir yelpaze sunuyor. Farklı geometrik desenlere, zigzaklı formlara ve keskin ya da yumuşak hatlara sahip olan Dimensions koleksiyonu, dekorasyonda mermerin özgün doğal çizgilerini tercih edenlere tasarım farkıyla yeni boyutlar sunuyor.

Beyaz mermer üzerine dünyada jeans ve kumaş üretiminde kullanılan bitkisel pigmentlerle boyanmış İndigo koleksiyonu, Osmanlı motiflerinin aquaforte tekniği ile mermere uygulanıp bitkisel boyalar veya altın yapraklarla kaplanmasıyla doğmuş Textile koleksiyonu, hiçbir endüstriyel malzeme ile elde edilemeyecek şekilde mermerin doğal yapısının sunduğu antik altın ve gümüş görünümü ile Precious Metals koleksiyonu, Tureks Stone’un Natural Lifestyle tasarım anlayışını dekorasyona yansıtan diğer Natural Lifestyle koleksiyonları olarak beğeni kazanıyor.

Dünyada seramik sektörünün en önemli fuarı olarak bilinen 2015 Cersaie Fuarı’nda gerek koleksiyonları gerekse stand tasarımı ile büyük ilgi gören Tureks Stone’un Natural Lifestyle çizgisi, dünyada yeni bir trend yaratma iddiasına sahip bulunuyor. Dekorasyonda doğal yaşam tarzıyla fark yaratan Tureks Stone’un referansları arasında New York Trump Plaza, Miami Merrick Plaza, Las Vegas Bellagio Casino gibi yapılar bulunuyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418