1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Cüneyt Özdemir: Lüks Otel Odası Mı Ev Mi?

Radikal Gzetesi yazarı Cüneyt Özdemir bugünkü yazısına “Lüks otel odası mı ev mi?” adlı başlık attı…

dünyanın en pahalı otel odaları, lüks ev aksesuarları, lüks ev dekorasyon oyunları, lüks ev eşyaları, lüks ev ile ilgili aramalar, lüks ev modelleri, lüks ev oyunu, lüks ev projeleri, lüks ev resimleri, lüks ev tasarımları, lüks otel altın portakal, lüks otel bulmaca, lüks otel film, lüks otel filmi, lüks otel fragman, lüks otel ile ilgili aramalar, lüks otel işletme oyunları, lüks otel kenan korkmaz, lüks otel odaları ile ilgili aramalar, lüks otel oyunları, lüks oteller, otel odası mı yazlık mı, Radikal Gzetesi yazarı Cüneyt Özdemir, Radikal Gzetesi yazarı Cüneyt Özdemir 14 eylül 2012 yazısı, Radikal Gzetesi yazarı Cüneyt Özdemir yazısı, yazlık mı otel odası mı

Bir süredir ilginç bir tartışmanın ortasındayım. Bir arkadaşım mimar bir başka arkadaşımdan kendisine bir yazlık ev yapmasını istiyor. Mimar arkadaşım ise böyle bir ev yaptıracağına o parayı bankada tutmasını ve gelecek faizi ile en lüks otellerde krallar gibi tatilini geçirebileceğine onu ikna etmeye çabalıyor.

Ben ise dünyanın en lüks otelinde kalsanız bile bir evin yerini tutup tutamayacağından bir türlü emin olamıyorum. Sahi yaşadığımız ve adını ‘ev’ olarak bellediğimiz mekânlar ile sadece konuk olarak bulunduğumuz otel odalarını farklı kılan nedir? Bir ev için gösterdiğimiz emek olabilir mi? Ya da o evin içinde yaşanan onca anının ortak bellekte birleşmesi ve bu belleğin paha biçilmez bir değerde olması? Dünyanın en lüks otel odasına gidin yine de bir misafir ve yabancısınızdır.

Oysa bir eve sahip olmak sadece mülkiyet ile ilgili bir durum değildir. Herkesin evi kendini emniyette hissettiği bir yuvadır. Banka hesabınız ne kadar kabarık olursa olsun size bir yuvanın sıcaklığını veremez.

Bu yüzden herkesin evi ayrı bir dünyadır. Ayrı bir kokusu, sesi, dili vardır. Ya bankada duran paranın. Ne dersiniz?

Radikal/ Cüneyt Özdemir

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418