1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Büyükşehir Sayısı Artıyor!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, nüfusu 750 bini bulan illerin Büyükşehir kapsamına gireceğini söyledi

1. Uluslararası Anadolu Şeker Pancarı Sempozyumu, Adana büyükşehir Belediyesi, ankara büyükşehir belediyesi kursları, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, büyükşehir, büyükşehir belediye kanunu, Büyükşehir Belediyeleri, büyükşehir belediyesi harita, büyükşehir belediyesi ile ilgili aramalar, büyükşehir belediyesi kanunu, büyükşehir belediyesi sosyal tesisleri, büyükşehir belediyesi tiyatro, büyükşehir harita, büyükşehir ile ilgili aramalar, büyükşehir nedir, büyükşehir vikipedi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, eskişehir büyükşehir belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sakarya büyükşehir, Şeker Pancarı Alım Kampanyası

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Meclis açılınca Büyükşehir belediye yasasında bir değişiklik yapacaklarını belirterek, nüfusu 750 bini bulan illerin Büyükşehir kapsamına gireceğini söyledi.

1. Uluslararası Anadolu Şeker Pancarı Sempozyumu ve Şeker Pancarı Alım Kampanyası törenine katılmak üzere Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesine gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ilçe kaymakamlığını ve CHP’li Boğazlıyan Belediye Başkanı Mustafa Özdal’ı ziyaret etti.

Belediye ziyaretinde yerel yönetimlerin güçlenmesi için yeni adımlar atacaklarını dile getiren Başbakan Yardımcısı Bozdağ, “Meclis açıldığında Büyükşehir yasasında değişikliğe gidileceğiz. Nüfusu 750 bini bulan illerimiz büyükşehir kapsamına girecek. Büyükşehir belediyesinin sınırları ilin mülki idare sınırları olarak değişecek. Yerinden yönetim daha da güçlenmiş olacak. Yasanın içerisinde belediyelerimize dönük, gelir dağılımına dönük olumlu iyileştirmeler yapacağız. Belediyelerimiz yeni imkanı olacak. Ayrıca Köy Kanunu’nda değişikliğe gideceğiz. Gerçekten ihtiyaç var. Çok eski bir kanun, bugünün şartlarına cevap vermiyor. Günün ihtiyaçlarına göre yetki görev ve sorumluk alanlarını yeniden belirleyerek, yeniden sunacağız.Bu konuda İçişleri Bakanlığımızın çalışmaları sürüyor” dedi.

YEREL SEÇİMLER BİR DEFAYA MAHSUS ÖNE ALINDI
Partiler arası mutabakatla yerel seçimlerin öne alındığına değinen Başbakan Yardımcısı Bozdağ, “Anayasaya bir ek madde ilavesiyle seçimler artık Ekim ayının son pazar günü yapılacak. Artık yerel seçimler her 5 yılın Ekim ayının son pazar günü yapılacak. Yerel seçimlerde kış şartlarının olumsuzluğu ortadan kalktı. Pek çok konularda riskler vardı. Vatandaş daha rahat bir ortamda seçime gidecek. Adaylar daha rahat bir ortamda propaganda yapacak. Şimdiden seçimler hayırlı olsun” diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, belediye ziyaretinden sonra 1. Uluslararası Anadolu Şeker Pancarı Sempozyumu ve Kayseri Şeker Fabrikasının şeker alım kampanyası törenine katıldı.

Habertürk

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Kocaeli’de Yapılacak Tramvayın İnşaat Sözleşmesi Yapıldı

Kocaeli’de yapılacak olan tramvay hattı için ihaleyi kazanan firma ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arasında sözleşme …