1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Budapeştepe’de Yaşamak İçin 5 Sebep

Avrupa’nın en yaşanabilir şehirleri arasında yer alan Macaristan’ın başkenti Budapeşte, geçmişten günümüze taşıdığı tarihi atmosferi solurken, modern çağın tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz bir şehir olarak dikkat çekiyor.

1-Asırlar boyunca farklı devletlere ev sahipliği yapan Budapeşte, Roma, Gotik ve Türk mimarisinin izlerini taşıyor. Avusturya-Macaristan İmparatorluğu döneminde Viyana ile birlikte eş-başkent olan şehirde lüks anlayışın karakteristik özelliklerini görmek mümkün.

3-Tuna Nehri’nin ikiye ayırdığı şehir, hem geceleri, hem de gündüzleri kartpostal tadında bir manzaraya ev sahipliği yapıyor. Tuna’nın zenginlik kattığı Budapeşte, bu nedenle de ‘Tuna’nın Kraliçesi’ olarak adlandırılıyor.

3-Gelişmiş altyapı sistemine sahip olan şehir, Financial Times’ın “Geleceğin Avrupa şehirleri” listesinde tüm şehirleri geride bırakarak zirveye yerleşti.

4-Budapeşte’nin potansiyeli, yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başardı. Güçlü jeopolitik konumu, istikrarlı siyasi ve ekonomik yapısıyla şehir, “Avrupa’nın yatırıma en uygun şehirleri’ arasında yer alıyor.

5-Binden fazla termal kaynağa ve hamama sahip olan şehir, misafirlerine eşsiz deneyimler sunuyor. Termal su kalitesi ve bol miktardaki kaynak, Budapeşte’yi dünyanın en güçlü 5. sağlık ve tıp merkezi olmasını sağlıyor.

Budapeşte, seyahat tutkunlarının en sevdiği rotalar arasında yer almakla birlikte, artık bu ülkeyi gezmekle yetinmeyip, ev almak isteyenlerin de hayallerini süslüyor.

Conde Nast Traveller ve CNN’in ‘Dünyanın en yaşanılır şehirleri’ listesinde 2 numarada yer verdiği Budapeşte, yatırım seçenekleri, gelişmiş altyapısı, güvenli ortamıyla yatırımcıların da dikkatini çekiyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Yabancılar, 67 Milyar Lirayı Aşan Gayrimenkul Yatırımı Yaptı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Türkiye genelinde bugüne kadar yabancılara 15 bin …