1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Proje Yönetimi Sertifika Programı

Boğaziçi Üniversitesi
İnşaat Proje Yönetimi Sertifika Programı

24 Eylül-10 Aralık 2016

Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve İstanbul Smart Academy işbirliği ile yeni bir inşaat proje yönetimi uzmanlık sertifika programı hazırlandı. Programın amacı altyapı, üst yapı, endüstriel tesisler ve ağır mühendislik projeleri gibi farklı inşaat projelerinin yönetiminde görev alan inşaat mühendisleri, makine mühendisleri, elektrik mühendisleri, kimya mühendisleri ve diğer mühendisler ile mimarlara inşaat proje yönetimi temel bilgi alanları ve bunların güncel uygulamaları hakkında gerekli bilgileri aktarmak. Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlilerinin yanı Galatasaray Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi’nden öğretim üyelerinin ve özel sektörden alanında en başarılı hocaların da eğitmen olarak katıldığı programın detayları aşağıdaki gibi.

SERTİFİKA: Toplam 11 haftada tamamlanacak olan 96 saatlik eğitim programını başarıyla tamamlayanlara Boğaziçi Üniversitesi Uzmanlık Sertifikası verilecektir.

KİMLER KATILABİLİR: Programa asgari lisans düzeyinde üniversite mezunu, inşaat projelerinin yönetiminde görev alan inşaat mühendisleri, makine mühendisleri, elektrik mühendisleri, kimya mühendisleri ve diğer mühendisler ile mimarlar katılabilir.

DERS GÜN ve SAATLERİ :  24 Eylül-10 Aralık 2016 tarihleri arasında her hafta Pazartesi, Çarşamba 18:30-21:30, Cumartesi 14:00-17:00 (Haftada 9 saat, Toplamda 96 saat)

EĞİTİM İÇERİĞİ VE ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ

İnşaat Proje Yönetimine Giriş, Doç. Beliz Özorhon, Boğaziçi Üniversitesi

Proje Tanımı ve Projelerin Özellikleri, Proje Yönetimi Bileşenleri, İnşaat Proje Yasam Döngüsü, Proje Yönetimi Süreç Grupları (PMBoK Guide), Proje Yönetimi Bilgi Alanları, PMBoK Guide ve Construction Extension, Proje Yöneticisinin Özellikleri, İnşaat Projelerinde Başarı Ölçümü  (12 saat)

Planlama ve Maliyet Yönetimi, Dr. Mehmet Sait Cülfik, İstanbul Smart Academy
İnşaat Projelerinde Planlama ve Kontrolün Temel İlkeleri, İnşaat Projelerinde Planlama ve Kontrolün Temel İlkeleri, Kaynak Planlaması ve Yönetimi, Maliyet Yönetimi, Kazanılmış Değer Yöntemi (Earned Value) ile Proje Performans Kontrolü, Primavera ile örnek planlama ve kontrol uygulamaları  (12 saat)

Risk Yönetimi,  Yrd. Doç. Semra Çomu, Boğaziçi Üniversitesi
Risk Yönetiminin Planlanması, Risklerin Belirlenmesi, İnşaat Projelerindeki Risk Türleri, Niteliksel Risk Analizi, Niceliksel Risk Analizi, Risk Tepki Planlaması, Risklerin İzlenmesi ve Kontrolü  (12 saat)

İnşaat Projelerinde Süreç Yönetimi,  Dr. Ömer Bisen, BMM Müşavirlik
Süreç, Süreç Yönetimi ve Değişim Yönetimi. İnşaat Sektöründeki merkezi organizasyon ve projelerde yer alan yönetsel, operasyonel ve destek süreçler, süreçlerdeki girdi ve çıktılar, süreçlerin kritik başarı faktörleri. Süreç arası entegrasyon ve BI raporlama (12 saat)

Yapı Bilgi Modellemesi (BİM) , Doç. Ümit Işıkdağ,  Mimar Sinan Üniversitesi
BIM Teorik Temelleri, IFC Yapı Bilgi Modeli, BIM Uygulama Planı, BIM Zaman ve Maliyet Entegrasyonu 4D/5D  (12 saat)

Kalite Yönetimi,  Prof. Turan Özturan, Boğaziçi Üniversitesi
Kalite Yönetimi ve Kontrol Sistemlerinin Prensipleri, Toplam Kalite Yönetimi Modeli Felsefesi ve Prensipleri, Temel Kalite Güvence Sistemleri, Standart ve Mevzuatlar, Betonda İstatistiksel Kalite Kontrol Yöntemleri, Hazır Beton Kalite Güvence Sistemi (KGS) Uygulaması  (12 saat)

İnşaat Projelerinde Kontrat Yönetimi, Levent Sümer, PMP, MRICS
Proje Teslim Şekilleri, Kontra Türleri, Uluslararası Kontratlar (FIDIC, AIA), Temel Kontrat Terimleri, Kontrat İçerikleri, Kontrat Ekleri, Örnek Vaka Analizleri  (12 saat)

İnşaat Hukukunda Sözleşmeler, Prof. Ziya Akıncı, Galatasaray Üniv. & İstanbul Tahkim Mrk. Başkanı
Talep yönetimi, Ek süre ve ek ücret talepleri, Fesih ve sonuçları, Uyuşmazlıkları çözüm yolları  (12 saat)

Ücret    : 5.500-TL +%8 KDV

Başvuru ve Kayıt İçin: http://www.buyem.boun.edu.tr  ,BÜYEM, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi, 34342 – Bebek – İstanbul Tel; (212) 257 31 27 / (212) 359 54 00,  buyem@boun.edu.tr

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İstanbul’da Deprem, Bir Milyon Ölü!

Milliyet gazetesi yazarı Metin Münir, olsası İstanbul depremini hatırlatarak, “İstanbul yarın 8,8 büyüklüğünde bir depremle …