1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Başkan Erdemci; İnşaat Sektörü Bitti

Nazilli Müteahhitler Derneği (NAMDER) Başkanı Remzi Erdemci, koronavisür salgınıyla birlikte inşaat sektörünün bittiğini ve bu sıkıntılı dönemde çözüm yolları aradıklarını belirtti.

Başkan Erdemci; İnşaat Sektörü Bitti

Nazilli’deki müteahhitler tek çatı altında toplandı. Ekonomik krizin ardından artan maliyetlerle birlikte şimdi de koronavirüsün vurduğu müteahhitler çözüm bekliyor. Son zamanlarda üst üste gelen olumsuzluklar nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşayan inşaat sektörünün kalbi konumundaki müteahhitler, şimdi de koronavirüsün olumsuz etkilerinden dolayı sıkıntılı günler geçiriyor. Sektördeki durgunluğun yanı sıra yapısal sorunları da bulunan Nazilli’deki müteahhitler çözüm beklentisi içerisinde.

NAMDER Başkanı ve Elit İnşaat sahibi Remzi Erdemci, inşaat sektörünün sıkıntılı bir süreçten geçtiğini söyledi.

Nazilli NAMDER olarak sektördeki sıkıntıları çözmek adına imar ve inşaatlarla ilgili olmazsa olmaz maddeleri hazırlayıp Nazilli Belediye Başkanına sunduklarını söyleyen Erdemci, ”Nazilli’de inşaat sektöründe bir takım sıkıntılarımız vardı. Bu sıkıntılarımızı NAMDER Ticari Birim Başkanımız Ömer Pamuk ve ben, Nazilli Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan’ı ziyaret ederek bildirdik.” dedi.

BAŞKAN ERDEMCİ TALEPLERİNİ SIRALADI

İmar ve inşaatlarla ilgili olmazsa olmaz maddelerini sıralayan Başkan Erdemci, “Nazilli’deki imar durumu. İmar durumlarında zemin katların ticari alan olmayan ada parseller için otopark alanı olarak kullanılıp ilave kat verilmesi, Nazilli’ye yakışır binaların imar edilmesi bunun için çatılardaki yüksekliği en az 60 santim olarak gevşetilip gizli çatı yapımı. Bölgemizin iklim koşulları ve doğalgaz kullanımı ile ısıtma göz önünde bulundurulduğunda tekil bacaların hem bina için riskli hale getirmesi hem de gereksiz yere kayıplardan dolayı iptali olabiliyorsa iptali olmuyorsa jet baca dönüştürülme hususu, binaların dış cephelerinde görsel amaçlı kullanılan süs çıkarmalarının betonarmeden izin verilmesi, Nazilli Belediyesi olarak CE ve TSE uygun dış cephe yalıtım malzemeleri olarak XPS köpük malzemeden vazgeçip doğal yalıtım(perlit esaslı) malzemelerin kullanılması, hem binaların ömrünü hem de sağlık açısından dönüştürüp izin verilmesi” gibi konuları Başkan Özcan’a ilettiklerini aktardı.

NAZİLLİ İMAR MÜDÜRLÜĞÜNDE PERSONEL YETERSİZ

Erdemci, özellikle altını çizerek belirttiği, “Nazilli İmar Müdürlüğünde personelin yetersizliği başta olmak üzere müdürlükte işleyişin sıfır durumda. İşlemler için müteahhit arkadaşlar imar müdürlüğüne gittiğinde muhatap olunacak kişileri bulamıyor. İmarda bulunan 2 mimarın hem iş hem de ruhsat kontrol etmesinden dolayı kontrollerin gecikmesine ve zaman kaybına neden oluyor. İmarda muhataplarımız ise bizlere verdikleri ters cevaplarla ayrıca bizleri üzüyorlar. Bu sorunun çözülmesini ve Nazilli’nin imarı için belediyenin gerekeni yapmasını bekliyoruz” dedi.

Kaynak

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Sektörü Piyasanın Canlanmasından Memnun

Konutder Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Genel ekonomideki düzelme, toplumun bütün kesimlerine yayılmış durumda. Bu …