1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bakanlıktan “1 TL’ye Satılık Ev” İlanlarına Karşı İnceleme

Ticaret Bakanlığı son zamanlarda artan “1 TL’ye satılık ev” ilanlarının alıcıları yanıltmak için kullanılan bir aldatmaca olduğunu bildirdi. Bu tür ilanların önüne geçmek için harekete geçen Bakanlık, sahte ilan verenlere karşı sıkı takibe başladı.

Ticaret Bakanlığı’na bağlı Reklam Kurulu, bir emlak firmasının ilan sitesinde yayınladığı reklamlarda tüketicileri aldattığını tespit etti.

Kurul, söz konusu firmanın satılık evler için “1 TL” şeklinde tanıtım yaptığını ancak bu fiyatların gerçek dışı olduğunu açıkladı.

Nisan toplantısında satılık evleri ‘1 liraya’ ilana koyan emlak firmalarına yönelik şikâyetleri değerlendiren Reklam Kurulu, bu ve benzeri 15 ayrı reklamı durdurdu. Söz konusu reklamların yanıltıcı nitelikte olduğunu değerlendiren kurul, reklama durdurma cezası uyguladı.

Reklam Kurulu, 3 TL, 5 TL, 990 TL, 1.050 TL, 1.950 TL, 11 bin 111 TL, 22 bin 222 TL gibi çeşitli fiyatlarla ilanı veren emlak firmalarının da reklamlarını durdurdu. Kurul; 99 bin 999 TL, 100 bin TL, 111 bin 111 TL, 125 bin TL gibi fiyatlı ilanları da inceleme altına aldı.

Evlerin bu fiyata satılmadığını tüketicilere evin fiyatının daha yüksek olduğunun belirtildiğini tespit eden kurul, bu ilanlar hakkında da durdurma cezası kesti.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Dış Ticaret Açığı Martta 7.5 Milyar Dolara Geriledi

Ticaret Bakanlığı verilerine göre mart ayında öncü dış ticaret açığı yüzde 10,3 düşüşle 7,52 milyar …