1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bakan Yıldırım, 3. Havaalanının Yerini Açıkladı!

İstanbul’a yapılacak 3. havaalanı için belirlenen yeri Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım açıkladı.

Havalimanı, istanbul terkos, istanbul'a 3. havalimanı, Projeler, Projeler haberleri

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul’a yapılacak 3. Havalimanının yerine ilişkin ayrıntılı açıklama yaptı. Yıldırım, Plan va Bütçe Komisyonu’nda bakanlığının bütçe sunumunda İstanbulluların merakla beklediği 3. havalimanının, İstanbul’un Karadeniz sınırına yakın olan kesiminde, Yeniköy ve Akpınar Köyü arasında, eski kömür ocaklarının bulunduğu yere inşa edileceğini söyledi.

Yıldırım, kömür ocaklarının bulunması nedeniyle çukur olan yerlerinde doldurulacağını bildirdi.

Havalimanı, istanbul terkos, istanbul'a 3. havalimanı, Projeler, Projeler haberleri

Bakan Yıldırım’ın açıklamasına göre, üçüncü havalimanı, Yeniköy ile Akpınar köyleri arasında, 90 milyon metrekarelik alana yapılacak.

Konuya ilişkin daha önce yetkililerin yaptığı açıklamada 3. Havalimanının 150 milyon yolcu kapasiteli olacağı, 5 yada 6 pistli ilk etapta 100 milyon yolcu taşıyacak kapasitede olacağı açıklanmıştı.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

3. Köprü’yü 7200 Konutluk Beton Taşıyacak

Önceki gün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan Yavuz Sultan …