1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ateş Tuğlası ve Uygulama Yöntemleri

KULLANMA TALİMATI :
* KULLANIMDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR :

* Örgü Harcı önce kuru olarak iyice karıştırılmalıdır.
* İyice karıştırılan harca ( sürüldüğünde tuğla yüzeyinde kalacak kıvama gelinceye kadar ) yavaş yavaş temiz su ilave edilirken karıştırma işlemi de devam etmelidir.
* Hazırlanan Harç maksimum 2 mm kalınlıkta tuğlalar arasına konularak birbirlerine bağlanması sağlanmalıdır.
* Bağlama ile birlikte derzi teşkil edecek bu kalınlığın 2mm’den fazla olmamasından daima kaçınılmalıdır.

** UYGULAMA YÖNTEMLERİ :
Daldırma, mala, fırça sürme ve püskürtme yöntemleri vardır. Bunlardan en çok uygulanan yöntem mala ile uygulama yöntemidir.

*** MALA YÖNTEMİ :
Örgüye konulacak tuğla bir elde hazırlandıktan sonra diğer eldeki mala ile yeterli miktarda harç alınarak tuğlanın örgü yapılacak kısmına sürülür. Elde hazır tutulan tuğla zaman kaybetmeden ve uygun konumda bu harç üzerine yerleştirilir. Karıştırılacak su oranı kuru örgü harcının maks. % 25-30’dur Bu yöntemde tuğla; örgüdeki yerine onmasından sonra fazla oynatılmamalı hele hele aradan zaman geçtikten sonra hiç oynatılmamalıdır. Harcı kurumuş bir tuğlanın oynatılması zorunlu ise eski harç iyice temizlenmeli ve aynı işlem hazırlanan yeni harçla tekrarlanmalıdır.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Dekoratif Ahşap İç Cephe Duvar Panel Fiyatları 2011

306 Terrace Stone Dekoratif Duvar Paneli 293 Brown Stone Dekoratif Duvar Paneli 298 Castle Rock …