1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Arıkan Yapı Büyükçekmece’de Ege Konseptini Oluşturacak!

Bir birinden farklı konseptli projelerle ev sahibi olmak isteyenlerin karşısına çıkan şirketlerin son dönemde öne çıkardığı tarzın başında “Ege” teması geliyor. İstanbul karmaşasından insanları uzaklaştırmak isteyen Arıkan Yapı da Büyükçekmece’de 1200 zey

Alinda, arıkan yapı büyükçekmece park village, büyükçekmece park villa özellikleri, büyükçekmece Park Village, büyükçekmece villalar, Claros, Lagina, Larisa, park village satılık, Sardes, Thera, Trilye

İnşaat sektöründe bir biri ardına başlayan projeler, fiyatlarının yanı sıra farklı noktalarıyla da büyük rekabet içinde. Çeşitli konseptlerle ev almak isteyenlerin karşısına çıkan şirketlerin son aylardaki projelerinin başında büyük şehirde yaşayan ancak kasaba havasını özleyenleri etkileyecek detaylar öne çıkıyor. Sahil kasabasında sakin bir hayatı özleyen bir çok İstanbulluyu hedefleyen projelerden biriside Arıkan Yapı’nın zeytin ağaçlarıyla süsledi Park Village projesi.

Villaya bakış değişecek
Büyükçekmece Göl Vadisinde 312 dönümlük tek parselde yapılan proje hakkında bilgi veren Arıkan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Habip Arıkan, “Park Village, tek parselde 144 adet tek katlı villadan oluşuyor. Tek katlı vüla projesi İstanbul ve Türkiye için bir ilk. Sektörümüz için yeni bir kavramla yola çıktık. Amacımız villa adına bilinen her şeyi unutturmak. Tüm algıları değiştirmek ve müstakil villa yaşanunı eniden tanımlamak istiyoruz. Bu konuda Idialıyız. Tek katlı villa ile insanların özlediği ortak alan konseptini yaratabiliyorsunuz. Böylece mimari kültürümüzde yıllardır er etmiş ancak unutulmaya yüz tutmuş kasaba, meydan, bulvar’ olgularını yeniden anladırabiüyoruz.”

Zeytin ağacı olacak
Kasaba kimliğinin özlenen bir olgu olduğunu söyleyen Arıkan, “Ana kapıdan Park rillage’e girdildiği andan itibaren Ege’de eytincilikle uğraşan bir kasabaya gelmiş İbi hissettirecektir. 1200 adet en genci 0 yaşından başlayan olgunlaşmış zeytin ağaçlarımız projemizde dikim için şimdiden hazırdır. Bulvar ve meydan kavramım eytin ağaçları arasından 50 metreye varan geniş bir yapıyla güçlendireceğiz. Buluşma loktası olan köy meydanında konumlu köy kahvesi, köy kütüphanesinde yeni dostluklar filizlenecek, eskiler daha da kök salacaktır diye düşünüyoruz” diye konuştu.

Projenin mimari özelliklerini anlatan Arıkan, yapmm inşaatında alaturka kiretmetilerin kullanıldığını belirtek şunları söyledi:

“Yaşam alanlarının tümünün bahçe ve toprak ile doğrudan ilişkide olduğu tek katlı villaların, yapı cephelerinde kullanılan taş, ahşap, alaturka kiremitler, ahşap saçaklar, saçak altı mertekler ve eli böğründeler kasaba kimliğinin en belirgin özellikleri olarak yer aldı.” Yatırım bedelinin arsa dahil 70 milyon dolar olduğunu anlatan Arıkan, “Projemiz yaşamsal döngü içindekendi kendine yetebilen, dışarıdan içeriye girecek sirkülasyona ihtiyacı olmayan bir yapıya sahiptir.

Bu doğrultuda ticari aktivitenin ana çıkış noktası günlük ihtiyaca yönelik olması, sportif aktivitenin özelliği ise kasaba kimliği içinde açık alanlarda sportif faaliyetlerdir” dedi.

Tek katlı villa yaşamanın özellikleri
YATAY yaşam hakkında bilgi ve-ren Arıkan şunlan söyledi: “Tek katlı yatay yaşam konsepti üzerine kurulan Park Village’de tek katlı villaların ve havuzların özellikle maksimum gün ışığı ve güneşten faydalanması için Güney, Doğu yönlenmesinde yer alması sağlanmıştır. Park Village’de örnek villalarımızı gezenler İnsan fizyolojisine en uygun yaşam modelini bulmanın sevincini yaşamaktadırlar. Çünkü, Park Village’de alışıla gelmiş çok kath, bitişik nizam ve büyük mekanlar yerine, ortalama 1.5 dönüm bahçe içinde, 50 m2’lik havuzlu, optimum), büyüklüklere sahip içinde merpeni olmayan tek katlı tam müstakil yaşam modelini bulmaktadırlar. Park Village’de alışıla gelmiş villa kavramında, katlara yayılmış yerleşimin getirdiği aile içi kopukluklar, katlar arasında geçen günlük yaşam sıkıntıları ve yaşlandıkça asansörlerde aranacak çözümler yoktur, her noktada bahçe keyfi ile her şey tek kat da ve elinizin altındadır.

Projenin özellikleri
31 Aralık 2013 tarihinde teslim edilmesi beklenen Park Village’de hızlı yerleşim ve yaşam döngüsüfie katkıda bulmak amacı ile Arıkan Yapı bünye sinde Park Village projesi için kurulan Ekopark ve Decopark, ev dekorasyonu ve bahçelere hizmet veriliyor. 312 bin metrekare alan üzerine 7 farklı tipte 144 adet tek katlı villa olarak kurulan Park

Village’de 270 bin metrekare yeşil alan ferahlığı sunulmakta. 7 farklı tek katlı villa Ege bölgesinde zeytin kültürünün tarihi yerleşim alanlan Sardes, Thera, Lagina, Claros, Larisa, Alinda ve Trilye adları ile yer alıyor.

Hürriyet/Çilem Kaya

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418