1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Anadolu Yakası’na 130 Milyonluk Proje

MOM Yapı markasıyla inşaat sektörüne giren Avrupa Holding, Sancaktepe ve Taşdelen’de 130 milyon TL yatırımla 2 yeni projeye başlayacak.

anadolu-yakasina-130-milyonluk-proje

AVRUPA HOLDİNG KONUTTA HEDEF BÜYÜTTÜ

İsviçre Sigorta’yı 2008 yılında Ergo’ya satarak sigortacılıktan çıkan Avrupa Holding, gayrimenkul alanında yatırım yapmaya devam ediyor. MOM Yapı adıyla inşaat sektörüne hızlı bir giriş yapan şirket, ilk projesi Glow 3’ün ardından 2 yeni projeye daha başlamak için gün sayıyor. MOM Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Balcı, projelerin toplam bedelinin 130 milyon lirayı bulmasını beklediklerini belirterek “Taşdelen 50 milyon liralık bir proje, Sancaktepe ise 80 milyon liralık bir proje. Bunlara arazi bedelleri dahil” diye konuştu. Sigortacılık işini bıraktıktan sonra gayrimenkule yönelmeye karar verdiklerini söyleyen Balcı “2009 yılı başında kendi arazimiz üzerinde ilk yatırımımızı yaptık. Glow 3 adını verdiğimiz 239 daireli ve Çekmeköy’de yer alan projemizi 2012 yılının haziran ayında teslim ettik. Yüzde 55-60’ı şu ana kadar satıldı. 90’a yakın daire sayımız kaldı. Kalan daireler de satılmaya devam ediyor” dedi.

2013’te temel atılıyor

MOM Yapı olarak Anadolu yakasında büyüme hedeflediklerini belirten Balcı, Çekmeköy Taşdelen ve Sancaktepe’de başlayacakları konut projeleri hakkında şu bilgileri verdi: “Arsalar zaten bize aitti. Projeleri de çizildi. Son aşamadayız. Sancaktepe’de 200’den fazla konut olacak. 2013 sonuna doğru başlamayı planlıyoruz. Taşdelen’de ise 150-160 konutluk bir proje olacak. Bu bölgeden 3’üncü köprü bağlantı yollarının geçmesi söz konusu. Ulaşım açısından projeye bir artı katıyor.” İstanbul’da Kurtköy, Kartal, Yakacık ve Pendik gibi bölgelerde arazilerinin olduğunu söyleyen Balcı, buralarda da yeni projeler için çalışma yaptıklarını ifade etti.

Kaan Zenginli/Star

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

“Son Faiz İndirimleriyle Yaklaşık 200 Bin Konut Satıldı”

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, yaptığı açıklamada, son 5 yılda 2,5 milyon konut …