1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Akiş GYO Borsada İşlem Görmeye Başladı

Gayrimenkul sektörünün uluslararası ödüllü projelerini hayata geçiren Akiş GYO A.Ş, İMKB Kurumsal Ürünler Pazarı’nda işlem görmeye başladı.

akis-gyo-borsada-islem-gormeye-basladi

9 Ocak 2013 tarihinde İMKB’de yapılan törenle Akiş GYO halka arz edildi. İMKB’de düzenlenen gong töreninde açılış konuşmasını Akiş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Berkman yaptı.

Berkman, “Akkök Şirketler Grubu’ndan AK-AL ile birleşen Akiş GYO, portföy çeşitliliği açısından İMKB’ nin en ayrıcalıklı GYO’larından birisi oldu. Birleşme sonrası Akiş GYO, alışveriş merkezi, konut, arsa, fabrika binalarını içeren geniş ve zengin portföy yapısı ile yatırımcılar için tek bir hisse senedi ile gayrimenkulün farklı alanlarına yatırım yapma fırsatı sağlıyor” dedi. Akiş GYO 2006 yılında kurulduktan sonra Akbatı ve Akasya gibi ödüllü projeler gerçekleştirdiğini belirtin Berkman, şirketin Ak-Al ile birleşmesinden sonra 731 milyon lira özkaynak büyüklüğe ulaştığını da ifade etti.

GONGU BİRLİKTE ÇALDILAR

Akiş GYO’nun işleme başlaması ile ilgili gong törenine, İMKB Başkan Yardımcısı M. Kemal Yılmaz, Akiş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Berkman, Yönetim Kurulu Üyesi Nilüfer Dinçkök Çiftçi, Genel Müdür İ.Gökşin Durusoy, İcra Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü ile Yönetim Kurulu Başkan Vekili Raif Ali Dinçkök katıldı.

Kaynak: Emlakofis

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ağaoğlu’nun Kredi Notu Yükseldi

Geçtiğimiz günlerde Ağaoğlu Şirketler Grubu için yatırım yapılabilir notu veren Kredi Derecelendirme Kuruluşu JCR Ağaoğlu …