1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

ABD’de ISM Düştü, İnşaat Harcamaları Arttı

ABD’de Arz Yönetimi Enstitüsü (ISM) tarafından açıklanan verilere göre Mart ayında imalat sektörü endeksi keskin düşüş gösterirken inşaat harcamaları Şubatta arttı.

abdde-ism-dustu-insaat-harcamalari-artti

ISM verilerine göre Mart itabarıyla imalat sektörü endeksi 51.3 oldu. Analistlerin tahmini rakamın 54.2 puan seviyesinde geleceği yönündeydi. Endeks Şubat ayında 54.2 puan seviyesinde gerçekleşmişti.

ISM endeksinde 50’nin üzerindeki değerler daralmadan çok genişleme rapor eden imalatçılara işaret ediyor. Martta yeni siparişler endeksi 57.8’den 51.3’e, üretim endeksi 57.6’dan 52.2’ye indi. İstihdam endeksi ise 52.6’dan 54.2’ye yükseldi.

Ayrıca ABD’de Şubat ayında inşaat harcamalarının aylık yüzde 1.2 arttığı, yıllık artışın ise yüzde 7.9 olduğu duyuruldu. Aylık rakam için beklenti yüzde 1’di.

Kaynak: tr.duinvest.com

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ayda Bin 556 Lira Taksitle Lüks Konut Kampanyası!

Konutta başlatılan seferberlik tam gaz sürüyor. Ayda 1.556 lira taksitle lüks konut sahibi olma fırsatı …