1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

900 milyona “42 Maslak”

BAY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, 42 Maslak projesi ile 950 milyon TL’lik yatırımı hayata geçirdiklerini belirterek, projede yeni bir satış modelinin de öne çıktığını söyledi.

900-milyona-42-maslak

Özmandıracı, “Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip “Extended Stay” isimli yatırım modelini uyguluyoruz. Ticari tapulu, küçük metrekareli ‘Multi Office’leri yatırımcılar için fırsata dönüştürmeyi amaçlıyoruz. “Extended Stay” modeli ile yönetim şirketine yetki verilmesi ardından haftalık ya da aylık periyotlarda ofis kiralama imkânı sunuluyor” dedi.

SANAT BAŞROLDE

Maslak’a yatırım yaparak ofis konseptine yaşam katmak istediklerini anlatan Özmandıracı, “Maslak önemli bir nokta. Biz bölgemize sahip çıkmak istiyoruz. Bölgeden başlayarak Türkiye’nin sanatına katkıda bulunmak istiyoruz. En büyük eksiği yaşam merkezi. Biz projemizle yaşamın yanı sıra alışveriş ve sanatı da önemli kılmak istiyoruz. Sanat insanlığın kalitesini yükselten en önemli araçlardan birisi. Projede işaretler bile sanatı yansıtacak. Her noktada sanata büyük önem veriyoruz” dedi. Yaptıkları her projede aileden ya da ortaklardan birisinin mutlaka oturduğunu anlatan Özmandıracı, 2013 yılının ilk yarısında teslimatların başlayacağını söyledi.

İSTİNYE-TAKSİM ARASI ÖNEMLİ

“42 Maslak projesinde 2012 yılı son üç aylık döneminde, 70 ünite ve 16.500 metrekarelik alan satıldı” diyen Özmandıracı, şunları söyledi: “İstinye-Taksim arası bölge, Kâğıthane ve Boğaz hattı alanları, bizim de uzmanlığımız olan ‘Kent Yaşamı’ alanının çerçevesi. İstanbul’un marka değerine asıl katkıyı da bu bölgedeki projeler sağlamaktadır. Biz de bu bölgedeki, özellikle de İstinye’deki fırsatları değerlendiriyoruz. Konut alanlarımızın metrekare birim fiyatları, 4.750-6.800 dolar, ofis alanlarımızın metrekare birim fiyatları ise 5.250-6.500 dolar bandındadır. Penthouse’larımızda ise metrekare birim fiyatları 15.000 dolardan başlıyor.”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418