1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

7 Yıldızlı Kentin 7 Yıldızlı Villaları: Rift Villas

Eksa İnşaat tarafından Bahçecik’te yapımına başlanan Rift Villaları, kusursuzluğuyla sizleri hayran bırakacak. İçerisinde tarım yapılacak alanların bile bulunduğu proje, kentimize örnek olacak

7-yildizli-kentin-7-yildizli-villalari-rift-villas-1

Bu ay Kocaeli’de yapılan bir projeyi sizlere tanıtmak amacıyla Rift villalarının yapıldığı Bahçecik’e gittik. Açıkçası oraya gidene kadar kafamızda yeşilin içinde yer alan normal standartlarda villalar vardı fakat gidip Rift villalarını gördükten sonra bu izlenim yerini hayranlığa bıraktı.

Projelerle ilgilenen ve Eksa İnşaat’ın yönetim kurulu başkanı olan Ümit Ekşi’yi de bu kadar genç tahmin etmiyorduk açıkçası. Fakat Ekşi genç yaşına rağmen bu projelerin Kocaeli’ye kazandırılmasının öncü ismi.

Bir yer hayal edin, bulunduğunuz yerin sağı ve solu vadi, önü deniz, arka tarafı da alabildiğine yeşil bir orman. Her sabah kuş cıvıltıları eşliğinde gözünüzü cennete açabileceğiniz bir yer.

7 yıldızlı Bahçecik’in en güzel yerinde konumlanan Rift Villas projesi de bu eşsiz güzelliğin tam ortasında 7 yıldızlı villalar olarak konumlanıyor.

Bahçecik’in eşsiz panoramik deniz manzarasıyla Sapanca tarafından doğan güneşin Hereke üzerinden batışına şahit olabilirsiniz.

Yaz kış, gece gündüz seyrine doyamayacağınız manzarası, tertemiz havası, cıvıl cıvıl kuş sesleri, mavi, çam yeşeren çimenin kokusu, şehirden uzaklaşarak doğaya kollarınızı açmanın verdiği keyif..

İşte tüm bunları yaşayacağınız adres ise Rift Villaları.

40 yıllık tecrübesiyle ve birbirinden iddialı projeleriyle adından söz ettiren Eksa İnşaat, muhteşem bir projeye daha imza attı ve Kocaeli’de yapılmayanı yaptı.

Şu anda İstanbul Bağdat Caddesi’nde de önemli bir projesini devam ettiren Eksa İnşaat, Bahçecik’te Kocaeli’ye örnek olacak ve değer katacak Rift Villas projesini inşa ediyor.

Siz de bu muhteşem projeyi görmek için örnek villaları haftanın 7 günü gidip inceleyebilirsiniz. Şirketin yönetim kurulu başkanı Ümit Ekşi de bu eşsiz projenin detaylarını anlattı.

Kocaeli’de olmayan bir projeyi hayata geçiriyorsunuz. Tepkiler nasıl oldu?

-Nasıl bir villada oturmak istersiniz sorusunun karşılığını aldığımız bir proje oldu ve talepler çok iyi. Yüzde yüz olumlu tepkiler aldık. Sadece Kocaeli değil İstanbul’dan da çok güzel tepkiler geldi. Buraya sadece gücü olan değil, gücü olmayanlar da gelerek ‘İzmit’te böyle bir proje yapılıyor biz de görmek istiyoruz’ diyerek bizleri tebrik ettiler. Hatta öyle ki farklı firmalardan gelip projeyi inceleyen müteahhitler bile oldu, örnek olduk ve bu bizim adımıza çok güzel bir şey. Bu projeye 65 adet villayla başladık fakat hayat standartlarını daha yüksek hale getirmek ve yeşil alanı daha fazla tutmak adına villa sayımızı da 38’e düşürdük.

BU PROJEYE BU İSİM YAKIŞIRDI..
Projenin ismi nereden geliyor peki?

-Projenin her 2 tarafında vadi diye nitelendirdiğimiz iki dere ve orman alanının tam ortasında kalıyoruz. Bu arazinin sağı ve solu vadi, önü deniz, arka tarafı dağ. 4 tarafı tamamen açık. Biz projenin ismini de düşünürken bu ortama uygun bir şey olmasını istedik. Rift, Afrika’da bulunan ve dünyanın en değerli vadisi. Böyle bir projeye de bu isim yakışırdı. Bu alan adeta vadiyi andıran, elle tutulup havaya kaldırılmış değerli bir arsa. Kendi mülkümüz olan arsaya bu projeyi kondurmak bizim işimiz ama burası öyle güzel bir lokasyona sahip ki bu tamamen Allah’ın bir lütfu. Hiç bir şekilde hiç bir projenin önü kapanmıyor. Şehre yakınlığı da çok iyi.

Neden bu proje için Bahçecik bölgesini tercih ettiniz?

-Burada ormanın içinde bir yerde oturmak istiyorum dediğiniz zaman daha yükseklere çıkmanız gerekiyor. Fakat Bahçecik bu noktada hem şehir merkezine yakın hem de doğayla iç içe konumuyla dikkat çekiyor. Sürekli kuş cıvıltılarını duyarak huzur bulabiliyorsunuz. Rift villaları çok ayrıcalıklı bir yerde. Harika bir panoramik deniz manzarasına sahip ve kuzey rüzgarı hattı üzerinde bir bölge Bahçecik bölgesi. Hava sıcaklığı olarak da şehir merkezine göre 1,5-2 derece fark ediyor. Burada hem daha serin hem de daha temiz bir havaya sahipsiniz. En çok tercih edilme sebebi de hem havanın temiz olması hem de çok daha lüks konseptte bir proje olması. Şehirden uzak yaşamı tercih edenlerin bölgesidir burası. Bahçecik 7 yıldızlı bir kent. Biz de 7 yıldızlı kentin 7 yıldızlı villalarını yapalım dedik ve bu villaların özelliklerini de 7 başlıkta topladık. Merkezi konum, panoramik manzara, eşsiz doğa, lüks konfor, üst düzey kalite, sosyal yaşam, özgün tasarım…

HER DETAY İÇİN FARKLI MİMARLAR ÇALIŞTI

Mimari olarak da ilimizde yapılan diğer projelerden farklı. Bunun için farklı mimarlarla mı çalıştınız?
-Kesinlikle her detayda farklı mimarlarımızı çalıştırdık. En çok dikdörtgen salonun kullanışlı olduğunu öğrendik ve ona göre bir salon oluşturduk. Mutfak verandalarını terasa açılacak şekilde konumlandırdık. Villaların daha ferah olması için tavan yüksekliğini 3,5 metre yaptık. Kocaeli’de müşterilerin bir projeyi incelemeye gittiklerinde soracakları 2. ya da 3. soru kullanılan malzemedir, ısı izolasyonudur. Fakat bizim projemizi incelemeye gelenler bize böyle bir soru sormuyor. Çünkü biz bunu fazlasıyla aştık. Buraya gelip kaliteyi gören insanlar zaten bunu sorma gereği bile duymuyor. Benim için önemli olan kalite. Deniz manzarası ve orman var evet ama öncelikli olan kalite. Biz zaten satışlarımızda şerefiye bedeli de koymuyoruz.

Bu muhteşem villalardan birine sahip olmak isteyenlere ödemede kolaylığınız olacak mı? Bir de fiyatlar nasıl?
-Ödeme kolaylığı olacak fakat biz buraya gelecek kişileri seçiyoruz. Parayı veren gelip Rift Villaları’nda oturamayacak. Öyle bir proje değil burası. Oturan herkesin içine sinecek. Biz de burada oturacağız, bir çok insan da oturacak. Herkesin birbiriyle kaynaşabileceği bir proje olacak ve burayı tercih edenler gönül rahatlığıyla evlerinde oturabilecek. Biz site yönetimini bile dışarıya vermeyeceğiz. Eksa İnşaat diyor ki ‘38 komşu arıyorum burada ve bir karar alınacaksa 38 kişinin kararı olacak.’ Fiyatlara gelecek olursak da 2 villa tipimiz var. Luvenis tipi villalar 1 milyon TL, Grande tipi villalar da 1,5 milyon TL’den başlayan fiyatlarla müşteriye sunuluyor. Kalite olarak aralarında hiçbir fark yok. Luvenis 4+1 265 metrekare, Grande tipi villalar ise 5+1 376 metrekare. Biz villayı satarken 36 metrekare 2 araçlık kapalı otopark, 60 metrekare çatı arası kiler alanı, her villaya 300-350 metrekare bahçe alanı veriyoruz. Şunu belirteyim bunlar evin metrekare hesabının dışında verilen alanlar hem de fiyata dahil.

SİTE İÇERİSİNDE MÜSTAKİL HAYAT SATIYORUZ

Bu sitenin diğerlerinden bir farkı var mı?
-Bunun dışında site içerisinde organik bölgemiz var. Bu Kocaeli’de bir ilktir ve site içerisinde numaralandırılmış alanlarda herkes meyvesini sebzesini yetiştirerek oradan alabilecek, çocuklarına bahçe ekip ürün yetiştirmeyi öğretebilecek. Biz burada bir yaşam satıyoruz. Site içerisinde müstakil hayat satıyoruz. Villa sahipleri isterse site içerisinde sosyalleşebilir, dilerse de kendi villasında daha özel bir hayat yaşar. Biz şimdiye kadar Rift’in hiç reklamını yapmadık.

Fiyatları yüksek bulanlar oluyor mu, ya da onlara ne söylemek istersiniz?
-Bu proje İzmit’e çok, bu villaları kim alacak? gibi bir tepkiler geliyor. Ben şunu anlamıyorum. İzmit insanı ile İstanbul insanı arasında ne fark var? İstanbul insanı daha mı kaliteli? Ya da İzmit insanının ne gibi bir eksiği olabilir? İstanbul insanı birinci sınıf, İzmit insanı 2. sınıf insan mı? Fiyatlara bakıp değerlendirdiğiniz zaman aslında bizim fiyatlarımız piyasadaki diğer projelerden daha aşağıda aslında. 180 metrekare bir villa 850 bin TL’ye satılıyor. Bizim metrekarelerimiz ve kullanılan donelere, özelliklere bakarsanız Rift Villaları’nın daha uyguna geldiğini göreceksiniz. 1,5 milyon TL karşılığında biz fazlasını veriyoruz. Bu noktada İstanbul’dan bizi duyanlar bile tebrik ettiler, ‘ödül almalısınız’ dediler. Bu bizi çok onure etti. Bir kez dahi olumsuz bir eleştiri ile karşılaşmadık. Ve zaten bunun için uğraştık ve Kocaeli bunu hak ediyor. Biz bunun için uğraştık ve bundan sonraki standardımız da bu olacak. Satışlarımız da başladı. Mayıs 2017‘de villalarımız teslim edilecek.

Villaların satışı nasıl gidiyor?
-Şunu belirteyim. Buraya bir kişi müşteri olarak geldiğinde arkadaşlarını da getirmek istiyor. Çünkü alanı gördükten sonra ‘bundan sonra ben arkadaşlarımla burada yaşlanmak istiyorum’ diyorlar. Satışlar bir anda da bitebilir ama bizim zaten evleri hemen satalım gibi bir sıkıntımız yok. Sadece Kocaeli’de böyle bir projenin olduğu bilinsinler istiyoruz. Burada oturmak bir ayrıcalık olacak. Burada bir aile ortamı oluşacak. Belki buradaki dostluk burada kalacak, buradaki insanlara burada kurdukları dostlukları yetecek. Eksa İnşaat tamamen kendi öz sermayesi ile bu projeyi tamamlamayı hedefliyor.

Eksa İnşaat’ın yönetim kurulu başkanı ümit Ekşi ile satış koordinatörü Tuncay Es, her detayla kendileri ilgileniyor.

BU EVLER BİR BAŞKA ZEKİ

Bu özel villalarda kullanılan malzemeler de özel olarak seçilmiş. Hangi ürünleri tercih ettiniz?
-Villalarımızın dışı Finlandiya çamı thermowood ahşapla kaplı. Bunu yaparken de tamamen villaların dışına naturelliği verdik. Evlerimizde Bticino marka akıllı otomasyon sistemini kullandık. Evinizi kendiniz kontrol edebileceğiniz, evinizi kendinize göre uyarlayabileceğiniz, tüm aydınlatmanızı, elektrikli ev eşyalarınızı, tül perdelerinizi ayarlayabileceğiniz, programlayabileceğiniz bir sistem bu. Kocaeli’de akıllı ev projesi var ama bizim projemiz gibi yok. Bu çok daha donanımlı bir sistem. Herkese bir tablet veriyoruz ve buradan evin elektrik, ısıtma, soğutma, perdeleri dahil her şeyi kontrol edebiliyorsunuz. Uzaktan ışıkları açıp kapatmak akıllı ev demek değil. Kocaeli’de bu konuda çok proje var ama bizim projemiz daha farklı. Ben gece 2’den sonra bütün aydınlatmalarımı kapatmak istiyorum diyebilirsiniz, bir nevi karşınızda bir canlı var gibi her şeyi ayarlamanız bu sistemle mümkün.

Villalarımızda en üst segment markalar kullandık ve kalitenin standardımız olduğunu hissettirdik. Tavan yüksekliğini 3,25 olarak belirledik. Aydınlatma sistemini farklı yaptık ve gün ışığını yansıtan tonlar kullandık. Mutfakta özgün tasarım çalıştık. İç mimarlarımızın bu konuda çok güzel doğaçlamaları oldu ve güzel işler ortaya çıktı. Mutfaklarımızda Franke’nin ankastre setini veriyoruz. Alt katta da bir odamız var. Bakıcı odası da olabilecek bir yer olarak tasarlandı. Genel bir banyo var. Üst kata çıkış merdivenini ahşap kayın ağacından yaptık. Yerden ısıtma sistemini kullandık. Bunun daha sağlıklı olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca bayanlar kalorifer peteklerinin görüntüsünden rahatsızlık duyabiliyor. Kullanmak isteyenler için klima altyapıları oluşturduk. Verandalarınıza salon ve mutfağınızdan çıkabiliyorsunuz.

SEYİR TERASLARINDA DOĞA KEYFİNİ YAŞAYIN..

Üst katlarımızda yatak odası, soyunma odaları, jakuziler, ebeveyn banyoları yer alıyor. Salon, mutfak ve ara hollerde seramik kullandık. Diğer bölümlerde lamine parke kullandık. Villalarımızda kullandığımız farklı barisol ve liner aydınlatmalar da ayrı bir hava kattı. Ahşapsa yüzde yüz ahşap, teknoloji ise yüzde yüz teknolojiyi kullandık. Rift villalarında banyolar da farklı tasarım. Bu villanın sahibi başka yerde göremeyeceği bir tasarımla karşılaşacak, villalar aynı zamanda kullanışlı olacak. Evlerdeki kış bahçesini kapatmak isteyen olursa diye düşündük ve o zeminini yerden ısıtma sistemiyle döşedik. Burada bulunan her villa denizi görüyor ama daha çok doğayı tercih ediyorlar. Bu nedenle de 5 villamıza has seyir terasları yapıyoruz. Ihlamur ağaçlarının olduğu, derenin olduğu, kuş sesleriyle iç içe bir villada oturanlar 25-30 metre yükseklikten doğanın keyfini çıkartacak.

BU SİSTEMLER RAHATLIĞA ALIŞTIRACAK

Böyle bir projede güvenliğe de üst düzeyde önem verdiniz. Ne gibi sistemler kullanıldı?
-Güvenlik bizim için çok önemli. Bu nedenle güvenliği de üst düzeye çıkardık ve hırsızlık müdahalesinde dahi sinyal veren bir sistemi dahil ettik. Evinizi su bastığında evin tüm enerjisini kesen bir sistem bu. Su basma detektörleri mevcut. Dünyanın neresinde olursanız olun evinizi uzaktan kumanda edebiliyorsunuz. Bu sistemle kışın evinize gelmeden kombinizi açabiliyorsunuz mesela evinize gelmeden 1 saat önce telefondan kombinizi açarak evinizi ısıtabilirsiniz. Bu sistem rahatlığa alıştırıyor. Bunun dışında salonda odun şöminemiz var. Biz villalarımızda ne yaptıysak hiç bir şekilde imitasyon kullanmadık. Şömine doğalgazlı ya da elektrikli olmaz. Böyle bir evde de o doğallığın yakalanmasını istedik.

BİZ VİLLAYIZ, DİĞERLERİ VİLLACIK

Evlerimizin dışında da Thermowood ahşap kullandık. Her türlü hava koşullarına, çürümeye ve haşerelere karşı direnç sağlamanın yanında doğal ve modern görünümüyle evinize ahşabın sıcaklığını da katacak bir görüntü oluşturduk. Evini ahşap görünümlü pvc kaplayanlar var. Biz hiç bir şeyin yapayını kullanmadık. Bir dış cephe kaplamamız bile bir daire alıyor neredeyse ama biz ne gerekiyorsa onu kullandık, her şeyin en iyisini kullandık. Olması gereken villa bu, biz villayız diğerleri villacık. Biz bu konuda diğerlerine de örnek olacağız ve Kocaeli’nin standartlarını daha da yukarı çıkartacağız.

Sosyal alanlardan da bahsedebilir misiniz, projede neler olacak?
-Sosyal alanlara da çok önem verdik ve sosyal alanları sitenin şerefiyesi en iyi yerine, denize en yakın yere koyduk. Sauna, hamam, havuz, çocuk havuzu, çocuk oyun alanı, Fıtness salonu bulunuyor. Bunlar dışında bahçe şovu alanımız var. Duvarda dikey bahçe ve yapay bir şelalemiz olacak. Kısacası Rift villalarında sosyal alanlar adına da aklınıza gelebilecek her şey olacak. Bu konuda da iddialıyız. Projenin satış koordinatörü Tuncay Es ise “Ümit bey proje ile ilgili çok fazla şey açıkladı ama biz bu projenin kusursuz olması için en ince ayrıntıları bile düşündük. Bu nedenle de hala anlatamadığımız çok fazla özellik var. Bu özelliklerin tamamını yerinde görmek ve kalite ile zarafetin buluştuğu Rift villalarını incelemek için sizleri örnek villamıza davet ediyoruz.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Başka Bir Dünya Yaşatacak

Mozaik İnşaat Genel Müdürü Yalçın, “5 yıldızlı otel konforunda, şehir içinde şehir inşa ediyoruz” dedi …