1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

3. Havalimanı, Arnavutköy ve Çatalca Arsa Fiyatlarını Uçurdu

Üçüncü havalimanı projesi ile Arnavutköy ve Çatalca bölgeleri ilgi odağı oldu, arsalar prim yaptı.

3-havalimani-arnavutkoy-ve-catalca-arsa-fiyatlarini-ucurdu

Türkiye’nin önemli yatırımlarından üçüncü havalimanı projesi ile Arnavutköy ve Çatalca bölgeleri ilgi odağı oldu, arsalar prim yaptı. Karadeniz’e, Terkos Gölü’ne de yakın olan projenin ilk etabının 2018’de devreye alınacağı belirtiliyor.

METRO BÖLGEYİ YAKINLAŞTIRACAK

Emlak danışmanlık şirketi Keller Williams’ın Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol, üçüncü havalimanının yanında raylı taşıma için de adımlar atıldığına temas etti. Erol, 13 duraklı metro hattının bölgeyi şehre yakın kılacağını ve değerlendireceğini ifade etti. Erol, şu açıklamalarda bulundu:

“Üçüncü havalimanı ele alınmadan evvel bölgede metrekaresi 80 lira eden arsa fiyatları şu an 250-300 lira seviyesinde. Bu bölgelerde yatırımcılar konuttan çok arsalarla ilgileniyor. Arnavutköy’de Tayakadın, Yeniköy, Durusu Gölü ve Karaburun mevkilerinde yüzde 30 ila 50 oranında artış söz konusu. Çatalca’da değerlenen yerlerden. 2015 Ekim ayında metrekare fiyatları bin 500 lira civarında iken şu an 2 bin lirayı buluyor. Bunun devamında muhtemel talep artacak ve İstanbul genişleyecek.”

4 MİLYON KİŞİ İKAMET EDECEK

Yeni havalimanı projesi çevresinin tapuda şu an tarla olarak geçtiğini anlatan Emre Erol şöyle devam etti:

“Havaalanı 76 milyon 500 bin metrekarelik bir alana inşa ediliyor ve projenin çevresinde bulunan bölgelerin imara açılması planlanıyor. İmar onaylarının alınması beklenen 325 bin dönümlük arazide inşa edilecek yeni şehirlere 4 milyonun ikamet etmesi bekleniyor. Bölgede tek başına konut değil; otel, ticari alan, AVM, sanayi ve nakliye yatırımları da yer alacak. Suudi Arabistan, Lübnan, Katar ve Kuveyt’ten gelen yabancı yatırımcıların bölgeyle yakından ilgilendiğini belirtebiliriz.”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Arsa maliyeti konut fiyatlarını uçurdu!

KONUTDER Yönetim Kurulu Üyesi Elmas:- “Çok ciddi şekilde konut üretilmesine rağmen, üretim fazla olduğu zaman …