1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

150 TOKİ Konutu İçin 4 Bin 875 Başvuru!

Muş’ta, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’nca dar gelirli aileler için yaptırılacak 150 konut için 4 bin 875 kişi başvuruda bulundu.

150-toki-konutu-icin-4-bin-875-basvuru

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ve TOKİ işbirliğiyle hazırlanan ”Sosyal Konut” projesi kapsamında, Muş merkezde yaşayan dar gelirli aileler için 150 konut yaptırılması kararlaştırıldı.

Yüzde 10’u özürlü vatandaşlara tahsis edilecek olan konutların başvuru süresi sona ererken, 150 konut için 4 bin 875 kişi müracaatta bulundu.

Vali Ali Çınar, hazırlanan proje ile dar gelirli vatandaşların uzun vadeli ve düşük taksitler karşılığında ev sahibi olmalarının amaçlandığını belirterek, konutların yapılacağı yerde imar çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

”Konutlar, maddi imkanı sınırlı olan dar gelirli ailelerin ev sahibi olması için yapılıyor” diyen Çınar, konutların yapımı tamamlandıkça kura usulü hak sahiplerine teslim edileceğini ifade etti.

Çınar, kent merkezinde 150, ilçeler ile toplam 600 konut inşa edileceğini bildirerek, Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında da kentteki konut arzının çoğalacağına dikkati çekti.

TOKİ’nin, konut alanında ülke genelinde güzel ve başarılı projeler yürüttüğüne değinen Çınar, projenin sağlıklı yürümesi durumunda talepte bulunanlar için yeni imkanlar doğabileceğini kaydetti.

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Otoparkta Yeni Dönem: Daire Büyüklüğüne Göre Otopark Alanı Zorunluluğu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hazırlanan yönetmelik taslağına göre bundan sonra daire büyüklüklerine göre otopark yeri …