1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yeni Konya Stadı İnşaatına Tekrar Başlandı!

Finansal sıkıntılardan dolayı yapımı durdurulan Yeni Konya Stadı’nın inşaatına tekrar başlandı

yeni-konya-stadi-insaatina-tekrar-baslandi

Temeli Haziran ayında atılan Konya Stadı, mali sıkıntılardan dolayı durdurulmuş, iflas bildiriminde bulunan şirket, şantiyede çalışan işçilere de ödeme yapamamıştı.

Mali sıkıntılar nedeniyle yaklaşık 1 aydır statta çivi bile çakılmamış ve yaşanan gelişmeler tüm Konya spor kamuoyunu endişeye sürüklemişti. Geçtiğimiz günlerde firmanın yetkili ismi Neşet Tahir Doğru inşaatın kayyum kontrolü altında süreceğini dile getirmişti.

Stadyum inşaatında yaşanan sıkıntıların, Yeni Konya Stadyumu’nun bitiş tarihini etkilemeyeceğini söyleyen Gintaş yetkilisi, sözleşmede yer aldığı gibi stadyumun 660 gün sonra anahtar tesliminin gerçekleştirileceğini kaydetmişti.

Resmi temel atma töreni; Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın da katılımıyla 17 Ekim 2012 tarihinde atılan Yeni Konya Stadyumu tamamlandığında Türkiye’nin en modern stadı olacak. Yeni Konya Stadyumu, 42 bin kişilik kapasitesi ve içinde her türlü spor aktivesini gerçekleştirilebilecek kompleksleri barındırıyor.

Memleket

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418