1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Sofya’nın Yeni Metro İstasyonları İçin 50 Asansör ve Yürüyen Merdiven

ThyssenKrupp Elevator Bulgaristan’daki ilave ihaleyi kazandı

ThyssenKrupp Elevator, Sofya’daki metro sisteminin genişletilmesi için ilave 19 asansör ve 31 yürüyen merdiven üretecek ve kuracak. Bu, şirketin Bulgaristan’ın mevcut en büyük altyapı projesiyle bağlantılı olarak aldığı ikinci ihale. Bu 50 ünite, aynı zamanda ThyssenKrupp Elevator’ın ülkede şimdiye dek aldığı en büyük iştir. Asansörler ve yürüyen merdivenler, şehrin ortasındaki merkez tren istasyonu ve Sveta Nedelya Meydanı kavşağı dahil, dört yeni metro istasyonu içindir.

1. hat ile 2. hat arasındaki bu yeni kavşak, toplam 1,3 milyon nüfuslu Sofya’nın en yoğun nüfuslu bölgelerinden birinde bulunuyor. İstasyonun doğrudan hizmet alanı, başkentin ana alışveriş caddesi, çeşitli turistik yerler ile çok sayıda devlet dairesini içermekte. ThyssenKrupp Elevator, yolcuların mümkün olduğunca hızlı ve kolay şekilde trenlere girmelerini, çıkmalarını ve tren değiştirmelerini sağlamak üzere, sekiz asansör ve on bir yürüyen merdiven kuracak. İlk trenlerin 2012’den itibaren 11,6 kilometrelik bir bölümde çalışması planlanıyor.

Sofya metro sisteminin bazı yeni istasyonları 2009 yılından bu yana çalışmakta ve bu istasyonlarda da ThyssenKrupp Elevator’un tedarik ettiği toplam 17 asansör ve on yürüyen merdiven bulunmaktadır. Genel genişletme programının 2015 yılında tamamlanması ve genişletilen ağın 65 kilometrelik ray ve toplam 63 istasyondan oluşması planlanmaktadır – planlamacılar günde 1,2 milyonu aşkın yolcu öngörüyor.

Asansör Teknolojisi iş alanı, ThyssenKrupp Grup’un yolcu ulaşımı sistemlerindeki küresel faaliyetlerini bir araya getirmektedir. 44.000’ü aşkın çalışanı, 2009/2010 mali yılındaki 5,2 milyar Euro tutarındaki satışları ve 150 ülkedeki müşterileriyle, ThyssenKrupp Elevator dünyanın en ileri gelen asansör şirketlerinden biridir. Şirketin portföyü yolcu ve yük asansörleri, yürüyen merdivenler ve yürüyen bantlar, yolcu körükleri, merdiven ve platform asansörleri ile tüm ürünler için özelleştirilmiş servis çözümlerini içermektedir. Dünyanın her yanındaki 900 lokasyon, müşterilere yakınlığı garanti eden kapsamlı bir satış ve servis ağı sağlamaktadır.

İletişim
Dr. Monica Soffritti
Elevator Technology Business Area
ThyssenKrupp AG
Corporate Communications
Telefon +49 201 844-538461
E-mail: monica.soffritti@thyssenkrupp.com
www.thyssenkrupp-elevator.com / www.thyssenkrupp.com

Berk Ütkü
Promedia Public Relations
E-mail: berku@promedia.com.tr
Tel: 0212-465 7000 – 3 hat

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

9. Natural Stone Fuarı ile Türk Mermeri Yurtdışına Açılıyor!

Doğal taş sektörünün İstanbul’daki en büyük buluşması olan 9. Natural Stone Fuarı, 18-21 Ekim 2012 …