1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Şehirlerin Geleceği, Tehditler ve Fırsatlar

Mimar ve Mühendisler Grubu tarafından düzenlenen “Şehirlerimizin geleceği, tehditler ve fırsatlar” konulu sempozyum 19 Kasım Cumartesi günü Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde yapılacak.

Sempozyum ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada “Yaşanabilir, sürdürülebilir, ekolojik şehirlerde yaşamak, insanların en temel haklarındandır. Şehirlerimizin tarihi, estetiği ve kültürel geçmişleri; tarım, iklim ve çevre bağlantıları; sosyal, siyasal ve ekonomik gerçekleri bilimsel araştırmalarla değerlendirilerek ortaya çıkan sorunların belirlenmesi, yaşanabilir kent ortamının ve kentlilik bilincinin oluşturulması gerekmektedir.

Bu amaçla kentleşmedeki ana hedeflerin başında afet öncesi riskleri azaltmak, çok yönlü tedbirleri etkin bir şekilde hayata geçirmek ve sosyal kent politikalarını geniş ölçekte planlamak gelmelidir.

Şehirleşme politikaları belirlenirken kamu kurumlarının, ilgili meslek gruplarının ve sivil toplum kuruluşlarının, sürece doğrudan katılımları sağlanmalıdır” denildi.

“Şehirlerimizin Geleceği, Tehditler ve Fırsatlar” başlıklı bu sempozyuma Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar başta olmak üzere, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İBB Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer Şahin ve YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ile çok sayıda davetlinin katılarak konuşma yapması bekleniyor. Üç oturum şeklinde yapılacak sempozyumda Afet, Deprem ve Risk Analizleri, Kentsel Dönüşüm Politikaları ile Şehir, İnsan ve Toplum gibi konular hakkında konusunda uzman kişiler görüş bildirecek.

Haber: İbrahim Balcıoğlu
http://www.medyagiresun.com

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Mimar ve Mühendisler Grubu Terörü Lanetledi!

Mimar ve Mühendisler Grubu, son günlerde yaşanan terör olayları ile ilgili basın açıklamasında bulundu… İŞTE …