1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden Muhteşem Proje!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Eski Terminal’in bulunduğu alana Aile ve Sosyal Gelişim Merkezi inşa ediyor. Başkan Zeki Toçoğlu, projenin detaylarını da kamuoyuyla paylaştı.

adapazarı belediyesi, adapazarı belediyesi proje, Sakarya, sakarya aile ve sosyal gelişim merkezi, sakarya belediyesi proje, sakarya büyükşehir belediyesi

Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışının çağdaş dünya standartlarına uygun en güzel örneğini Sakaryalı hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Sosyal gelişim merkezinde, kadınlara, çocuklara, yaşlılara, engellilere dönük önemli çalışmalar hayata geçirilecek. Merkezimiz özellikli mimarisiyle şehrimiz için çok özel bir yere sahip olacak. Ekim ayında ihaleye çıkıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Ailenin güçlenmesi için sosyal projeler geliştiriliyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Güney Terminalin olduğu alanda Aile ve Sosyal Gelişim Merkezi inşa ediyor. Toplumun hayat kalitesini daha da arttırmak için aile kurumumun çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Zeki Toçoğlu, “Güçlü toplum olmanın yolu ailede başlar. Bize düşen aile kurumunu ayakta tutmak ve geleceğimizin sahibi yeni nesillerin sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerine ön ayak olmaktır. Bizler, değişen dünya şartları karşısında aile kurumunun zayıflamaması, bilakis güçlenmesi için yeni sosyal projeler üretiyoruz. Bu kapsamda inşa edeceğimiz Sosyal Gelişim Merkezi, farklı mimarisiyle şehrimiz için çok özel bir yere sahip olacak ve herkesin beğenisini kazanacak. Bu yapıda psikologlar, sosyologlar, sosyal hizmet uzmanları, spor öğretmenleri ve sanat eğitimi verecek alanında uzman kişiler görev alacak. Toplumsal sorunlara karşı sosyal politikalar geliştirilecek.” diye konuştu.

Ekim ayında ihaleye çıkıyoruz
Sosyal Gelişim Merkezi’nin ihalesinin Ekim ayında yapılacağının müjdesini de veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Şehrimizin her alanda daha çok mesafeler alması ve çağdaş kentler seviyesine yükselmesi için projeler üretmeye devam ediyor, yoğun bir gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sorumluluk alanımızın içerisindeki tüm aileler, bireyler ve engelli kardeşlerimiz bizim için çok önemlidir. İşte bu sebeple, Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal hizmetler alanında önemli bir çalışmayı daha hayata geçiriyoruz. Aile ve sosyal gelişim merkezimizin içinde Aile iletişim seminerleri, aile ve çocuk kulüpleri, Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Yaşlı Hizmet Birimi de yer alacak. Projenin ihalesine Ekim ayında çıkıyoruz. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Çark Haber

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

1.5 Milyarlık Dev Yatırım Törenle Hizmete Sunuldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 1.5 milyar lirayı bulan çevre yatırımlarının açılış töreni bugün, Başbakan Recep …