1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Prefabrik Evler Hakkında Merak Edilenler…

Günümüzde konut fiyatlarının yüksek olması, ev satın almak isteyenlerin prefabrik yapılara yönelmesine neden olur. Uygun fiyatlı olması yönüyle dikkat çeken prefabrik evler, kişilere hayallerindeki konuta daha ekonomik fiyatlarla kavuşma fırsatı verir.

Prefabrik Evler Hakkında Merak Edilenler

Peki, prefabrik ev nedir? Prefabrik ev alacak olanlar tek katlı evleri mi yoksa çift katlı prefabrik vilları mı tercih etmeli? Prefabrik ev fiyatları ne kadardan başlıyor? Prefabrik evler hangi malzemeden üretiliyor? İşte, prefabrik evler hakkında en çok merak edilenler…

Prefabrik Ev Nedir?

Ev satın alacak kişiler, araştırma yaparken prefabrik yapıları da mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. Oldukça pratik bir şekilde hazırlanan bu dayanıklı yapılar, şık bir tasarıma ve ekonomik fiyatlara sahip olması yönüyle günümüzde sıklıkla tercih edilir. Her bir parçası fabrika ortamında üretilen prefabrik, hazırlanan parçalarının evin inşa edileceği yere taşınması ve parçaların birleştirilmesiyle oluşturulur. Prefabrik yapı inşa edilmeden önce, tasarım planı oluşturulur. Bu plan doğrultusunda da prefabrik evin inşası gerçekleştirilir. Beton platform üzerine, fabrika ortamında üretilen her bir parçanın monte edilmesiyle , prefabrik evler ortaya çıkmış olur.

Tek Katlı ve Çift Katlı Prefabrik Evler

Prefabrik evler, tek katlı ve çift katlı olmak üzere iki farklı şekilde üretilir. En çok tercih edilen prefabrik evler ise tek katlı olanlardır. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan bu yapılar; yazlık, sosyal konut, sosyal toplu konut ve tatil köyü gibi farklı kullanım alanlarında tercih edilebilir. Doğa ile iç içe özel bir tatil geçirmek isteyenler için oldukça ekonomik ve pratik bir ev alternatifi olan prefabrik yapılar, herkesin bütçesine hitap etmeyi başarır. Üretiminin ve kurulumunun kısa sürede gerçekleştirildiği bu evler, deprem gibi doğal etkenlere karşı da oldukça dayanıklıdır. Her iklim koşulunda rahatlıkla kullanılabilen prefabrik yapılar, ilgili bölgenin genişliğine bağlı olarak arzu edilen metrekarede hazırlanır. Prefabrik yapılar, hızlı üretim ve kurulum imkanıyla betonarme yapıların uzun süren inşâ süreçlerine göre oldukça avantajlıdır. Bugün prefabrik ev satın almaya karar veren bir kişi 20 ila 30 gün içerisinde evini teslim alabilir ve içinde yaşamaya başlayabilir.

Daha ihtişamlı bir yaşam alanı isteyenler ise çift katlı prefabrik evleri tercih ederler. Gerek şehrin ortasında gerekse doğayla iç içe villa konforunda bir ev isteyenler için oldukça idealdir. Dış görünüşü ve ihtişamıyla göz kamaştırmayı başaran dubleks prefabrik evler de farklı büyüklüklere göre hazırlanabilmektedir. Klasik betonarme yapılara kıyasla depreme daha dayanıklı olması, prefabrik evleri tercih edilebilir kılan en önemli özelliklerinin başında gelir. Konutta alanında uzman teknik ekiplerin büyüleyici tasarımlarını yansıtan Karmod, hazırladığı her bir yapıyı kullanıma hazır kurulumla teslim eder. Prefabrik yapılar, bant sisteminde israf yapılmadan tam malzeme kullanımıyla hazırlanması yönüyle de oldukça ekonomiktir.

Prefabrik Ev Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Günümüzde prefabrik evler betonarme yapılara kıyasla daha kısa sürede hazırlanması ve ekonomik olması yönüyle tercih edilen evlerdir. Prefabrik ev fiyatlarını etkileyen en önemli faktör, evin metrekare büyüklüğüdür. Çift katlı prefabrik yapıların da tek katlı prefabrik evlere kıyasla daha yüksek fiyata sahip olduğu bilinir. Bunun yanı sıra, inşa edilecek prefabrik yapıda kullanılan malzeme kalitesi de fiyatları etkileyen sebeplerden biridir. Bunun yanı sıra, evin iç ve dış cephesinde yapılan kaplamaların da fiyatları arttıran detaylar olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Tarım Arazileri Üzerindeki Hobi Bahçelerine Para Cezası

İzmir Valiliği’nce Menderes ilçesindeki verimli tarım arazileri üzerine kurulan hobi bahçeleriyle ilgili para cezası uygulandı. …