1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Moskova’da Türk Kaldırım Taşı Tartışması Çıktı!

Moskova’da 4 ay sürecek olan kaldırım döşeme çalışmalarının toplamda 100 milyon dolara mal olacağı açıklanırken, döşenen kaldırımların Türkiye’den geldiği ve kalitesiz olduğu söylentileri çıktı…

Rusya’nın başkenti Moskova meydanlarında başlatılan hummalı bir çalışma ülkede Türk kaldırımı tartışmalarını da beraberinde getirdi. Moskova Belediyesi, Kızıl Meydan’a açılan asfalt yolların yaz aylarında erimesi üzerine 1.1 milyon metrekarelik bir alana parke taşlarıyla döşemeye başladı.

4 ay sürecek olan kaldırım döşeme çalışmalarının toplamda 100 milyon dolara mal olacağı açıklanırken, döşenen kaldırımların Türkiye’den geldiği ve kalitesiz olduğu söylentileri çıktı.

Ulaştırma Enstitüsü profesörlerinden Yuri Vasiliev, Rus interfax ajansına yaptığı açıklamada, döşenen kaldırım taşlarının dayanıklı ve kaymayan nitelikli olması gerektiğine işaret ederek, “Soğuğa dayanıklı olduğu söylenen Türk malı taşların bizim zorlu kış şartlarına dayanabileceğinden çok da emin değilim” dedi. Halkın dilinde döşenen taşların Türk, İspanyol ve İtalyan malı olduğu söylentilerinin dolaştığına da dikkat çeken Vasiliev, “Kimseye hakaret etmek istemem ama İtalyan, Türk veya İspanyollar’ın gerçek Rus kışını bildiğini sanmıyorum” yorumunda bulundu.

VATAN

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ruslardan ‘Acil Satılık’ Villa!

Rusya’yla yaşanan krizden sonra Ruslar milyonluk yazlıklarını düşük fiyata elden çıkarmaya başladı Türkiye ile Rusya …